ABD'li Uzmandan Kritik Uyarı: Corona Virüs Salgınından Korunmak için En Az 1 Yıl Daha Maske Takmalıyız

ABD’nin Florida Eyaleti Sağlık Dairesi Genel Sekreteri Scott Rivkees, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından korunmak için minimum bir yıl maske takılması icap ettiğini bildirdi.

CBS Miami adlı tv kanalına konuşan Genel Sekreter Scott Rivkees, “Aşı olana kadar, maske takmak bizim yeni normalimiz olacak ve kendimizi buna alıştırmamız ve korunmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Rivkees, “Maske takma gerekliliğinin ne kadar süreceği” sorusuna ise, ‘’Eğer daha uzun sürmezse bir yıl.’’ yanıtını verdi.

Çevrede mücadelesi zor bir virüs olan Kovid-19 var oldukça bu biçim önlemlerin alınmasının zorunluluğuna değinen Rivkees, yeni bir aşı bulunana kadar maske takarak insanların hem kendini hem de etrafındakileri virüsten korumuş olacağını belirtti.

Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci ve öteki uzmanların da, 12 ila 18 ay daha bir aşı yapılamayacağı yönündeki görüşleri paylaşıldı.

Florida Sağlık Departmanı verilerine nazaran, salı günü itibarıyla eyalet genelinde ortalama 200 bin şahıs teste doğal olarak tutulurken 21 bin 367 pozitif olay ve 524 ölümün kayıtlara geçmiş olduğu öğrenildi.

Florida’da 24-26 Nisan tarihlerinde Kovid-19 olay ve ölüm sayısında zirvenin görülmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here