Acı haber! Bir Asker Şehit Oldu!

Milli Savunma Bakanlığı, Şırnak’ta 11 Temmuz 2019 tarihinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılan Uzman Çavuş Soner Gökçü’nün meydana getirilen tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit bulunduğunu bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada “Şırnak bölgesinde 11 Temmuz 2019 tarihinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılan bir kahraman tabanca arkadaşımız meydana getirilen tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak 17 Temmuz 2019 tarihinde şehit olmuştur. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu vakada yaşamını kaybeden aziz şehidimize Tanrı’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından meydana getirilen paylaşımda, 11 Temmuz’da el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Soner Gökçü’nün 17 Temmuz’da şehit olduğu açıklandı.

Bakan Akar mesajında, “Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” ifadelerini kullandı.
Akar, mesajıyla beraber şehit Piyade Uzman Çavuş Soner Gökçü’nün fotoğrafını da paylaştı.

Bakanlık tarafınca Şırnak’ta 11 Temmuz’da el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu yaralanan askerin tedavi görmüş olduğu hastanede şehit düşmüş olduğu bildirilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here