Acı Haberler Peş Peşe Geliyor: 2 Asker Şehit!

Ulusal Müdafa Bakanlığı, İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ilişik gözlem noktasına rejim unsurlarınca meydana getirilen saldırıda 1 askerin şehit bulunduğunu ve 3 askerin de yaralandığını deklare etti. Öte taraftan Hakkari ve Şanlıurfa’dan da acı haberler geldi. Hakkari merkez Otluca Köyü Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda nöbet tutan bir askeri personel, silahının kazara ateş alması sonucu şehit oldu. Şanlıurfa’da ise koşu testi esnasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan bir askerin, şehit olduğu haberi geldi.

Ulusal Müdafa Bakanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada, İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ilişik gözlem noktasına rejim unsurlarınca meydana getirilen saldırıda 1 asker şehit olurken 3 askerin de yaralandığı bildirildi. Bakanlık, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde denetim etmiş olduğu bölgeden, 10 numaralı Gözlem Noktasına bugün kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile saldırılar gerçekleştirildiğini belirterek, “Meydana getirilen saldırıda bir kahraman tabanca arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman tabanca arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Ankara Ataşesi Genelkurmay Başkanlığına Çağrıldı

Saldırıyla ilgili Rusya’nın Ankara Ataşesi’nin Genelkurmay Başkanlığı’na çağrılarak Rusya nezdinde lüzumlu girişimlerde bulunulduğu belirtilen açıklamada, “Saldırıların en ağır şekilde cezalandırılacağı iletilmiştir. Durum yakından takip edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu vakada yaşamını kaybeden aziz şehidimize Tanrı’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman tabanca arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Hakkari’de Kaza Kurşunu

Hakkari merkez Otluca Köyü Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda nöbet tutan bir askeri personel, silahının kazara ateş alması sonucu şehit oldu. Hakkari Valiliği’nden meydana getirilen açıklamada; “27.06.2019 günü Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında nöbet tutan bir askeri personel, silahının kazara ateş alması sonucu yaralanmıştır. Yaralı personel sevk edilmiş olduğu Hakkari Devlet Hastanesi’nde meydana getirilen tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur” denildi.
Bir Acı Haber De Şanlıurfa’dan Geldi
Ulusal Müdafa Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, koşu testi esnasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan bir askerin, şehit bulunduğunu duyurdu.

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği meydana getirilen izahat şu şekilde:

Şanlıurfa’da 26 Haziran 2019 tarihinde denetleme kapsamında meydana getirilen koşu testi esnasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan bir kahraman tabanca arkadaşımız, meydana getirilen tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak 27 Haziran 2019 tarihinde şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu vakada yaşamını kaybeden aziz şehidimize Allahtan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here