Sağlıkta şiddet hakkında açıklamalarda bulunan Adıyaman, çözüm yolu için artık sadece sağlık çalışanlarının değil, tüm toplumun ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Son zamanlarda sağlık sektöründe çok fazla şiddet olayları yaşandığını söyleyen TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, doktorların can güvenliğinin bulunduğunu, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin çocuk bölümünde yatmakta olan hasta yakını tarafından bir doktora darp uygulandığını, yaşanılan şiddet olaylarının bardağın suyunu taşıran son damla olduğunu, çözümleri görüşmek için konsey belirlendiğini ve bir takım kararlar alındığını, toplantı yaptıklarını söyledi.

Adıyaman: Sağlık Bakanlığı’na Taleplerimiz Var

Sağlık sektöründe çözüm yolları için artık sektörün dışına çıktığını aktaran Adıyaman, olayların tüm toplumu yakından ilgilendirdiğini, herkesin bunu yakından düşünmesi gerektiğini söyledi. Bu kapsamda toplumun üst düzeyde bulunan örgütlü kesimlerinin ve siyasi partilerin çözüm yolu bulmaları için çağrıda bulunduklarını söyleyen Adıyaman, Sağlık Bakanlığı’nın çalışma grubu oluşturması için talepte bulunduklarını, tüm siyasi partilerin dolar milletvekillerini toplantıya çağırdıklarını söyledi.

Şiddet olaylarına tepki gösterdiklerini belirten Adıyaman, her zamanda mücadele etmeye devam edeceklerini, her zaman sağlık personellerinin yanında bulunduklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here