AK Parti'den Çok Önemli 3600 Ek Gösterge Açıklaması! 3600 Ek gösterge Nedir, Kimleri Kapsıyor?

Ortalama 1.6 milyon işyar ve emekliyi yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge hakkında sevindiren haberler var. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisi olan memurların alacağı 3600 ek gösterge sonrası maaşlarda 400 lira ile 500 lira içinde artış olacak.

3600 ek gösterge ne vakit çıkacak kimleri kapsayacak araştırması ortalama 1.6 milyon emekli ve memurun gündeminde.

Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisi olmak suretiyle 1,6 milyon işyar ile işyar emeklilerinin yakından takip etmiş olduğu 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili son gelişimleri sizler için derledik.

Çıkarsa İkramiyelerde Ciddi Bir Artış Olacak

Ek gösterge artışı hem maaşları hem emekli ikramiyesini hem de emekli maaşını artıracak. Sadece gösterge durumuna nazaran memurdan memura farklılık gösterecek. Maaş artışından yararlanacaklar da ise bu artışlar senelik 400 lira ile 500 lira içinde değişecek.

Ek Gösterge Nedir?

Ek gösterge memurların, aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde mühim unsurlardan biridir. Ek göstergelerin yüksek olması emekli aylığı ve ikramiyesinin de yüksek olması anlamına gelir. Bundan dolayı memurlar bulundukları unvanların 1’inci aşama kadroları için belirlenen ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedirler. Ek göstergesi 3600 olan bir işyar ile 2500 olan bir memurun alacağı zam oranı ya da maaş miktarı aynı olmayacaktır. 657 sayılı Devlet Kanunu’na doğal olarak olan öğretmen, polis, din görevlileri, hemşireler benzer biçimde birçok meslek grubu ek göstergelerin artışını dört gözle bekliyorlardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here