Akılalmaz Olay! Sahte Aile Kurup 2 Milyon Lira Dolandırdılar!

Hatay’dan gelmiş olarak Kayseri’de evlilik vaadiyle 40 bin TL dolandıran 5 şahıs, Kayseri polisinin operasyonuyla yakalandı. Şahısların düzmece gelin, düzmece baba ve düzmece hala rolüne girerek şimdiye kadar çeşitli illerde vatandaşları 2 milyon TL dolandırdıkları tespit edildi.

İddiaya göre, Kayseri’de yaşayan 29 yaşındaki G.Ö, evlenmek için aracılar vasıtasıyla Hatay’da kendilerini aile şeklinde gösteren bir grupla irtibata geçti ve kız isteme merasiminin arkasından M.J. (20) isminde hanımla Kayseri’de evliliğe ilk adımını attı.

Kendisini M.J’nin halası olarak tanıtan S.E.H. (29) de düğün için geldiği Kayseri’de, G.Ö’ye aldırmış olduğu 40 bin lira değerinde takı ile M.J’yi de yanına alarak evden ayrıldı.

G.Ö’nün durumu polise bildirmesi üstüne Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri şüphelilerin Hatay’da olduğu tespit etti.

Kayseri ve Hatay polisinin yürüttüğü emek harcama sonucunda belirlenen iki adrese düzenlenen operasyonda, G.Ö’yü dolandıran iki hanım ve onlara yardım etmiş olduğu tespit edilen M.J. (41), A.D. (25) ile M.A.E. (24) yakalandı.

Gözaltına alınan ve Kayseri’ye getirilen zanlıların, daha ilkin Afyonkarahisar, Aksaray ve Adana’da benzer yöntemle mağdurların 600 bin lirasını dolandırdığı tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerinin arkasından Kayseri Devlet Hastanesinde sıhhat kontrolünden geçirilen zanlılar adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here