AKP'den EYT Açıklaması: Bu Maliyetin Altından Kalkamayız!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili sözlerini değerlendirdi. Çelik, “Bahsedilen politikaları uygulamanın ülkeye bir maliyeti vardır. Ve bu maliyet ülkenin altından kalkabileceği bir maliyet değildir. Cumhurbaşkanımız bunun altını çizmiştir. Netice itibariyle bu aşamada da Sayın Cumhurbaşkanımız son sözü söylemiştir” dedi. Çelik, muhalefetin EYT itirazına ise “Elimizdeki tabloyu görseler, aynı yaklaşım içinde olacaklardır” yanıtını verdi.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) mevzusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamanın hatırlatılması üstüne Çelik, “Herhangi bir noktada belli bir kesimi rahatlatmak için aşırı popülist bir uygulamaya gidildiği vakit toplumun tamamına zarar verildiği, bununla birlikte da o kesimdeki kardeşlerimizin evlatlarının geleceğine de zarar verildiği, Türkiye’nin geçmişinde oldukça yaşanmış bir şey. Şöyleki bir şey yapılıyor, sanki biz bu EYT’li denilen kardeşlerimizin söylediklerine duyarsız davranıyoruz, sanki biz onlarla karşı karşıyayız gibisinden bir yaklaşım sergileniyor. AK Parti bir yanda, bu şekilde söylenen yurttaşlarımız karşı karşıya gibisinden. Bu tarz bir olay söz mevzusu değil” ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanı Son Sözü Söylemiştir”

Çelik, “Doğal ki söylediklerini dinliyoruz, doğal ki problemlerine duyarlıyız fakat netice itibariyle bahsedilen tedbirleri almanın, ya da bahsedilen politikaları uygulamanın ülkeye bir maliyeti vardır. Ve bu maliyet ülkenin altından kalkabileceği bir maliyet değildir. Cumhurbaşkanımız bunun altını çizmiştir. Netice itibariyle bu aşamada da Sayın Cumhurbaşkanımız son sözü söylemiştir. Şunun kesinlikle bilinmesi gerekir, bugün bazı partilerden izahat yapılıyor. Onlar Türkiye’yi yönetme sorumluluğu altında değildir. Bu denklemleri görseler, bu elimizdeki tabloyu görseler, aynı yaklaşım içinde olacaklardır” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here