Arka Sokaklar 515. Bölümde savcı, Nasuh’un kaçmasına yardım ettiğini düşündüğü Ali’yi tutukluyor!

Nasuh, öz oğlu Ali için yapmış olduğu karaciğer naklinden sonrasında kızı Şebnem’in yardımı ile hastaneden kaçmayı başarır.  Ali ve Rıza Baba, Nasuh’un kaçışından dolayı büyük şaşkınlık yaşarlar. Savcılık soruşturma başlatır. Vakası araştıran Savcı Adnan, Nasuh’un kaçışında Ali’nin bir parmağı olabileceğini düşünür. Soruşturmaya Rıza Baba da dahil olmak suretiyle tüm ekibi sokar. Şundan dolayı Nasuh, ekibin nezaretinde iken firar etmiştir. Ameliyat için cezaevinden getirilmesi savcının mühim suçlama noktalarından birisi olur. Ali, Nasuh’u bulabilmek için tek başına hareket eder. Babası ile irtibata geçer. Buluşma noktasına Nasuh değil adamı gelir. Ali, babasına ulaşabileceğini düşündüğü insanın telefonunu alır. Bu sırada ekip ve ekipten ayrı olarak savcı bu telefonun izini sürmeleri yüzünden Ali’ye ulaşırlar. Ali üstündeki telefon yüzünden babasının kaçmasına yardım etmiş olduğu şüphesiyle ekibin gözleri önünde tutuklanır…

YOUTUBE SAYFASI İÇİN TIKLA: http://bit.ly/2sro8D9

GENEL HİKAYE

Yüzyıllara meydan okuyan, esrarengiz, devasa bir kent ; İstanbul. Ve bu şehrin her sokağını, hepimiz için daha güzel, daha ‘yaşanır’ bir yer yapmak uğruna her türlü kötülüğe ve sıkıntıya meydan okuyan yürekli polislerimiz…

İstanbul Polis Teşkilatı Asayiş Şube’de vazife meydana getiren ‘sivil’ bir ekip, minibüsleriyle bu metropolün sokaklarını arşınlamakta ve karşılarına çıkan her türlü kanunsuzlukla savaşmaktadırlar. Polislerimiz, görevleri esnasında, değişik ve çeşitli insan hikayeleriyle devamlı karşılaşmaktadır. Ara sıra gülümseten, ara sıra da iç burkan bu hikayelere; meslek yıllarının tecrübesi ve ‘babalığıyla’ yaklaşan, ekibin öteki genç üyelerine de yol gösteren Rıza Baba olur. Rıza Baba; ekibe, hem mesleğe hem de hayata dair pek fazlaca şeyi öğretecek, unutulanları hatırlatacaktır.

Kısacası, polislerimizin ve ailelerinin hayatları ile İstanbul sokaklarının serüveni iç içe geçecek, kahramanlarımız; sevinçte, kederde, aşkta ve yalnızlıkta daima birbirlerinin yanında olacaklar. İçlerinden biri tökezlediğinde hep beraber ona destek olup ayağa kaldıracaklar.

Yapımcı : Erler Film / Türker İnanoğlu

Yönetmen: Orhan Oğuz

Genel Koordinatör: Yılmaz Ekmekçi

Senaryo Danışmanı: Ahmet Yurdakul

Senaryo: Ozan Yurdakul, Sinan Yurdakul

Oyuncular: Zafer Ergin (Rıza Baba), Şevket Çoruh (Mesut), Özgür Ozan (Hüsnü), Oya Okar (Selin), Alp Korkmaz (Ali), Ozan Çobanoğlu (Hakan), Hasret Çınar (Aylin), Nazlı Tosunoğlu (Nazike), İpek Yaylacıoğlu Usta (Pınar), Hülya Kalebayır Çelik (Ayla), Merve Oflaz (Bahar), Can Başak (Arif Müdür), Boğaç Aksoy (Volkan), Başak Atıcı (Hande), Kerimhan Duman (Tunç), Manolya Aşık (Şule), Yüsra Geyik (Zeliha), Onur Bay (Tekin), Furkan Göksel (Metin), Tunç Oğuz (Arda), Beste Seyhan Şamcı (Eda), Melisa Şalgam (Asiye), Efe Günay (Haydarberk), Kaan Uslu (Efe), Ada Baykan (Zeyno Bebek)

Bu içerik, ilk olarak https://www.youtube.com/watch?v=dbwKQjZdABE linkinde yayına alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here