Ankaralılara Güzel Haber!

Ankaralılara güzel haber ulaşım kolay olacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Teknolojileri Daire Başkanlığı, Mavi Hususi Halk Otobüslerine (ÖHO) de Ankarakart ile biniş uygulamasını hayata geçiriyor.

Başkent’te nakit para ile toplu taşıma hizmeti veren Mavi Hususi Halk Otobüslerinde Ankarakart’ın geçerli olmasıyla beraber nakit ücret uygulaması sona erecek.

Başkent’te Tek Kartla Ulaşım

Mavi Hususi Halk Otobüsleri’nde Ankarakart uygulamasının başlamasıyla beraber toplu taşıma araçlarında Başkentliler, tek kartla daha rahat ve kolay ulaşım sağlayabilecek.

EGO Otobüslerinde 20 Mart 2013 tarihinden itibaren, Hususi Toplu Taşıma Araçlarında ise 15 Mayıs 2017 tarihinden itibaren kullanılmaya başlamış olan Ankarakart, Hususi Halk Otobüsleri’nde de kısa bir süre içinde geçerli olacak.

Öho’lara Validatör Takılmaya Başladı

EGO Genel Müdürlüğü tarafınca şehir genelinde 15 güzergahta toplu taşıma hizmeti veren 200 Hususi Halk Otobüsüne gönderilen tebligatla validatör takılma işlemi başlatıldı.

Akıllı şehir yönetim sistemi kapsamında Başkent’te elektronik ücret toplama sistemine geçişi hızlandıran uygulama yardımıyla Ankara sınırları içinde hususi ve tüzel kişilerce işletilerek, toplu taşıma hizmeti veren Hususi Halk Otobüsleri’nde de öteki toplu taşıma hizmetlerinde olduğu benzer biçimde vatandaşlar, Ankarakart ve temassız kredi kartları ile Hususi Halk Otobüslerini kullanabilecek.

Aktarma Süresi

75 dakikalık aktarma süresi EGO Otobüsleri ve Raylı Sistemlerde geçerli olmaya devam edecek sadece Hususi Halk Otobüsleri’nde (ÖHO) ilk etapta uygulanmayacak.

Başkent’te; 132 Hususi Toplu Taşıma Aracı (ÖTA), 200 Hususi Halk Otobüsü (ÖHO) ve Bin 448 EGO Otobüsü hizmet veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here