Beyoğlu’nda bir bekar evinde çıkan yangında 4 yaşamını yitirmiş 2 şahıs de yaralanmıştı. Yangını çıkarmakla suçlanan ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen Özkan Elmas hakim karşısına çıktı. Elmas, temizlik yüzünden bir arkadaşı ile tartıştığını ona duyduğu hiddet sebebiyle mala zarar vermek için yangını çıkardığını söyleyerek, “Oldukca üzgünüm vicdan azabı çekiyorum” dedi.

Habertürk muhabiri Serdar Kulaksız’ın haberine bakılırsa, Özkan Elmas 8 arkadaşı ile beraber bekar evinde kalıyordu. Evde temizlik sebebiyle mesele yaşanıyordu.  Yangından yaralı kurtulan Ramazan Cingöze ile temizlik sebebiyle tartıştı.  Elmas, geçen hafta temizlik yaptığını söyleyerek evden çıktı.

Gazeteyi Yakarak Koltuğa Attı

Sabaha karşı geri ulaştığında eşyalarının dışarı çıkarıldığı görüp öfkelendi. Uyuşturucu almış olduğu iddia edilen Elmas, gazete kağıdını yakarak koltuğun üstüne attı. Yangın aniden büyüdü.

İnternetten Öğrendi

Evden çıkarak itfaiyeyi arayan Elmas, çıkan yangında 4 kişinin öldüğünü internetten öğrendi. Hemen sonra amcasından kendisini memleketine göndermesi için yardım istedi. Amcasının almış olduğu tayyare bileti ile Antakya’ya giden zanlı, burada polisler tarafınca yakalandı.

Hakim Karşısına Çıktı

Hakkında 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edilen Özkan Elmas, “Münakaşanın temizlik yüzünden çıktığını , Ramazan Cingöze’nin kendisine hakaret etmesi üstüne hiddet duyduğunu amacının korkutmak ve mala zarar vermek  bulunduğunu söylemiş oldu.  Özkan Elmas, “Hepsi arkadaşımdı. Kimseyi öldürmek istemedim. Oldukca üzgünüm, vicdan azabı çekiyorum” dedi.

Gayem Yakalatmaktı

Öteki sanık Yusuf Elmas ise, sanığın yeğeni bulunduğunu ve amacının yardım etmek değil  sanığı yakalatmak bulunduğunu söylemiş oldu. Vakayla hiçbir ilgisinin olmadığını söyleyen Yusuf Elmas, polise giderek vakası anlattığını ve sanığa teslim olmasını söylediğini söyledi.

Şikayetçi Oldular

Şikayetçilerden Ramazan Cingöze, evde 8 şahıs kaldıklarını, sanık Özkan Elmas’ın her hafta temizlikten kaçtığını belirterek “Evi temizlemesini istedim. Sanığın eşyalarına zarar vermedik. Vakadan yaralandım. Şikayetçiyim” dedi. Şikayetçi Nadir Güncü ise “Vaka günü evdeydim. Camı kırarak dışarı atladım. Arkadaşlarımı diri diri yaktı. Şikayetçiyim” dedi. Bina sahiplerini temsil eden şikayetçi Ahmet Kılıç da yangın sebebiyle binanın ciddi zarar gördüğünü belirterek şikayetçi bulunduğunu açıkladı.

Amca Tahliye Oldu

Mahkeme, tutuklu sanık Yusuf Elmas’ın tahliyesine hükmederken sanık Özkan Elmas’ın tutukluluğunun devamına karar verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here