Babasıyla Tartışıp Tarlayı Terk Eden Zihinsel Engelli Şahıstan Haber Alınamıyor!

MANİSA’nın Kula ilçesinde, iki gün ilkin babasıyla tartıştıktan sonrasında tarladan ayrılan zihinsel engelli Ümmet Gök’ten (37), tekrar haber alınamadı. Meydana getirilen geniş çaplı aramalarda, Gök’e ilişkin herhangi bir ize rastlanmadı.

Kula’ya bağlı Ortaköy Mahallesi’nde, 6 Temmuz Cumartesi günü öğlen saatlerinde tarlada çalmış olduğu sırada, babası Bayram Gök ile tartışan zihinsel engelli Ümmet Gök, tarladan yürüyerek ayrıldı. Daha ilkin birkaç kez evden ayrılan ve sonrasında döndüğü için ilk gün Gök ailesi durumu jandarmaya bildirmedi. Fakat 2 gün geçmesine karşın Ümmet Gök evine dönmeyince ailesi, endişelenip, ihbarda bulunmuş oldu. İhbar üstüne bölgede arama emek harcamaları başlatan jandarma, Ümmet Gök’e ilişkin herhangi bir ize rastlamadı.

Kula İlçe Jandarma Komutanlığı öncülüğünde başlatılan arama kurtarma emek harcamaları kapsamında, Alaşehir, Sarıgöl, Salihli, Kemaliye ve Selendi ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de mahalle çevresindeki arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Ümmet Gök’ün daha önceki kaybolmalarında bulunmuş olduğu bölgeler başta olmak suretiyle, mahalle sakinleri son görüldüğü yerlerde arama yapmış oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri, Manisa ANDA arama kurtarma ekipleri, danışma ekipleri, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım (KOM) ekipleri ile mahalle halkı, zihinsel engelli Ümmet Gök’ün bulunması için seferber oldu. Aramalarda, Manisa İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ‘Havuç’ adlı arama kurtarma köpeği de kullanıldı.

Öte taraftan, babasıyla tartıştıktan sonrasında tarladan ayrılan zihinsel engelli Ümmet Gök’ün, kendisine ilişkin cep telefonunu da evde bıraktığı ve yanına hiçbir eşya almadığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here