Bakan Koca açıkladı: Türkiye'de İkinci Corona Virüs Vakası...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca azca ilkin yapmış olduğu açıklamada bir kişide daha koronavirüs tespit edildiğini duyurdu. Koca, Türkiye’deki ikinci koronavirüs vakasının, ilk tanı konan hastanın takibe alınan çevresinden bulunduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs teşhisi konulmuş olan hastanın yakın çevresinde bulunan bir kişiye daha aynı tanının konulduğunu deklare etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Dün akşam sonuçlanan kontrol, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var. İlk hastamızın tanı konur konmaz takibe alınan çevresindendir. Virüsün ihtimaller içinde yayılımını bu sınırlar içinde tutabilmek için lüzumlu tedbirlere başvurduk. Probleminin üstesinden beraber geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kalın: İkinci Olay Da Denetim Altında

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye’de görülen ikinci koronavirüs vakasıyla ilgili olarak “İkinci olay da denetim altında. Rahatlama ve panik yok.
Tedbirleri titiz bir halde uygulamak mühim. Okullar, toplu/çoklu hareketliliği ve kalabalık ortamları azaltmak için tatil edildi. Lütfen bu noktaya dikkat edelim.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here