Bakan Müjdeyi Verdi! Kesintisiz İade Yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan, pandemi sürecinde bir süre hava yolu uçuşlarının durması sebebiyle aldıkları biletleri kullanamayan vatandaşlara ilişkin izahat geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, mevzuyla ilgili bir sual önergesine verdiği cevapta birçok ülkenin aksine Türkiye’nin açık bilet uygulamasının yanında ücret iadesi de getirdiğine dikkat çekerek “Yolcunun bilet ücret iadesini istemesi durumunda da bilet bedelinden kesinti yapılmaması için vatandaşın hakkı korunacaktır” dedi.

Kesintisiz Bilet Ücret İadesi Mecburi

Hava Yolu İle Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik kapsamında yolcuların bilet ücretini istemesi durumunda hava yolu şirketinin uçuş yasakları kalktıktan iki ay sonrasında yolcuya kesintisiz olarak bilet tutarı iadesi yapmak zorunda bulunduğunun altını çizen Karaismailoğlu “Mevzuat çerçevesinde meydana getirilen bu işlem sonucunda ödemelerin yapılmaması söz mevzusu değildir” diye konuştu.

Hakları Korunacak

Karaismailoğlu, bu sürenin dolmasının peşinden yönetmelik kapsamında uçuşunu gerçekleştirmek isteyen vatandaşların haklarının da korunacağını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here