Barış Pınarı Harekatı'nda Gelişme! Bakanlık Duyurdu!

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı 3. gününde. YPG/PKK, Tel Abyad ilçe merkezinde TSK’ye ilişik SİHA’ların görüntü almasını ve uçakların hedeflerini vurmasını engellemek için lastik ve mazot yakıyor.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye sulh ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad’daki terör hedefleri sabahın erken saatlerinden itibaren obüs atışlarıyla vuruluyor.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’daki terör örgütü YPG/PKK hedeflerine obüs atışları yapılıyor.

Terör örgütü YPG/PKK üyeleri ise Tel Abyad ilçe merkezi batısı ve doğusunda, TSK’ye ilişik SİHA’ların görüntü almasını ve uçakların hedeflerini vurmasını engellemek için lastik ve mazot yakıyor. Yanan lastik ve mazot sebebiyle gökyüzünde siyah bulutların oluştuğu görüldü.

Ek olarak ilçenin güneybatısından da aralıklı olarak tabanca ve doçka sesleri geliyor.

MSB: Barış Pınarı Harekâtı gece süresince başarıyla sürdürüldü

Bakanlık yapmış olduğu son açıklamada ise terör hedeflerinin ateş altına alındığını duyurarak şu açıklamayı yapmış oldu:

Barış Pınarı Harekâtı gece süresince karadan ve havadan başarıyla sürdürüldü. Tespit edilen hedefler Hava Kuvvetleri unsurları ve ateş destek vasıtaları tarafınca ateş altına alındı. Harekât planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here