Başkan Erdoğan'dan Kritik Atamalar! Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Hacıbayram Mahallesi sınırları içindeki bir bölge riskli alan duyuru edilirken, Fevzipaşa Mahallesi’ndeki bir alan da Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tespit edildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de piyasaya çıkan Cumhurbaşkanı kararlarına nazaran, Ankara’nın Altındağ ilçesi Hacıbayram Mahallesi sınırları içinde bulunan bir bölgenin riskli alan duyuru edilmesi kararlaştırıldı.

Söz mevzusu karar, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 2’nci ve ek 1’inci maddeleri gereğince verildi.

Altındağ’a bağlı Fevzipaşa (Millet) Mahallesi’ndeki ortalama 7 bin metrekarelik bir alan da ASBÜ Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tespit edildi.

Enerji Projeleri İçin Acil Kamulaştırma Kararları

Gazi-9 Rüzgar Enerji Santrali’nin yapımı amacıyla Çanakkale’nin Bayramiç, Akıncı Hidroelektrik Santrali’nin inşası için Kayseri’nin Kocasinan ve Fernas-4 Güneş Enerji Santrali’nin yapımı amacıyla da Burdur’un Çavdır ilçelerindeki bazı taşınmaz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca acil kamulaştırılacak.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde inşa edilecek 154 kV İntepe Rüzgar Enerji Santrali (RES) – Altınoluk Trafo Merkezi ve Ayvacık Trafo Merkezi Enerji İletim Hattı Projesi kapsamında bazı taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü tarafınca acil kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Adana sınırları içinde tesis edilecek olan Sarıçam-Hocallı Çirişgediği Enerji Nakil Hattı ile Bursa’da yapılacak İrfaniye Trafo Merkezi – Sıhhat Tesisi Entegre Enerji Nakil Hattı için de bazı taşınmazlar TEİAŞ tarafınca acil kamulaştırılacak.

Bulancak Millet Bahçesi Projesi İçin Kamulaştırma 

Giresun’un Bulancak ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan bir taşınmazın bölgede yapımı planlanan “Millet Bahçesi Projesi”nin hayata geçirilmesi amacıyla Bulancak Belediye Başkanlığı tarafınca acil kamulaştırılması sağlanacak.

Atama Kararları

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla piyasaya çıkan atama kararlarına nazaran, Kültür ve Gezim Bakan Yardımcılığı’na Ahmet Misbah Demircan atandı.

Türk Akreditasyon Kurumu Genel Sekreterliğine ise Gülden Banu Müderrisoğlu getirildi.

Söz mevzusu atamalar 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince yapılmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here