Cansız bedenine ulaşan 1.5 yaşındaki Ecrin’den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Türkiye, Ecrin Kurnaz adını ATV’de gösterilen Müge Anlı ile Tatlı Sert programında duydu. 22 gün süresince Jandarma ve AFAD ekipleri tarafınca aranan Ecrin’in cesedi parçalanmış halde köye 1 km uzakta bulunmuş oldu. Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Kadir Çakmak tarafınca meydana getirilen son dakika açıklamasında “Küçük Ecrin’e hayvan müdahalesinin olduğu durağan(durgun), kemiklerde de hayvan dişleri var.” ifadelerini kullandı. Her insanın merak etmiş olduğu cinsel istismar mevzusuyla da ilgili ilk izahat geldi; Ecrin’i kim öldürdü? Telefon arama geçmişinden ahlaktan uzak aramalar çıkan üvey amca Özkan Kurnaz’ın telefonuna da el konuldu!

Ufaklıklara meydana getirilen cinsel istismarlarla ilgili tüm Türkiye ayağa kalktı! Hem toplumsal medyada hem de vatandaşlar içinde Ecrin’in katilinin olmasına yönelik infial başladı. Ecrin’in üvey büyükbabası Nuri Kurnaz, katliam de olabilir, kurt yada hayvanlar da yemiş olabilir, birisi de götürmüş olabilir derken Müge Anlı’nın programında şeytan alıp götürmüş olabilir diyen üvey babaanne Hacer Kurnaz; “ben bu şekilde beklemiyordum, biri aldı getirecek diye bakıyordum, yavrudan ne istediniz, kolumu kanadımı kırdınız…” diyerek veryansın etti. Öte taraftan tüm gözler üvey amca Özkan Kurnaz’a çevrildi. Özkan’ın Jandarma ekiplerine sordurulmuş olduğu “bu çocuk kaçırılmışsa boğulmuşsa bir şey yapılmışsa üstünde DNA çıkar mı?” sorusu onu bir numaralı fail yapmış oldu. Özkan’ın vaka gününe ilişkin tutarsız ifadeleri ortaya çıktı ek olarak Ecrin’in üvey büyükbabası ve babaannesinden de kan örnekleri alındı. Savcılıktan meydana getirilen son dakika Ecrin Kurnaz açıklamasında cinsel istismar iddiaları hakkında detay paylaşıldı; işte o izahat!

Cumhuriyet Savcısı Deklare etti: “Cinsel İstismar…”

İnsan parçalarının gömülü değil yüzeye yayılmış halde bulunduğunu söyleyen Çakmak, “Bir hayvan müdahalesinin olduğu aşikar ve kemiklerde hayvan dişlerinin olduğu durağan(durgun). Hayvani müdahale ile mi başladı ilk süreç yoksa insan müdahalesi ile başlayıp sonradan hayvan bulup o şekilde mi müdahale etti onu yapılacak incelemeler sonunda tespit edeceğiz. Şuan cinsel istismar mevzusu en oldukça konuşulan mevzu. Bulduğumuz veriler ışığında şu an için cinsel istismara yönelik bir bulgumuz yok. İleriki aşamalarda bu şekilde bir durum çıkarsa bununla ilgili değerlendirmeleri de yapacağız. Soruşturmanın varlık sebebi aslına bakarsanız bu nitelikteki bir eylemde kasten adam öldürme olduğu ortaya çıkarsa gözaltından öte tutuklama olması lazım. Fakat bunun için ilk olarak şüphelilerin güçlü kabahat şüphesiyle ve delilleriyle tespit edilip ona bakılırsa değerlendirilmesi lazım. Bizi adli birimler olarak, mesuliyetten alıkoyma suçu, kasten adam öldürme suçu, taksirli adam öldürme suçu ilgilendirir. Biz bu suçların işlenmiş ihtimaline binaen soruşturma yapıyoruz şuanda. Netice itibariyle naturel ölüm de çıkabilir. Çocuk kaybolmuştur ve hayvan saldırısına uğramış da olabilir. O vakit biz çekiliriz yönetimsel birimlerin takdirine kalır. Fakat bu kabahat şüphesi var ise biz soruşturmamıza devam ederiz. Cesedi buraya kadar taşıyan hayvan da olabilir, insan da olabilir. Bunlar ihtimaller, biz bu ihtimalleri araştıracağız” diye konuştu.

Orman muhafaza memurlarının bir tane çocuk ayakkabısı bulması üstüne kendilerine ihbarda bulunduklarını belirten Çakmak, “Jandarma ekipleri de bizimle arama tarama faaliyetlerine katıldı. Arama yaparken ayakkabının bulunmuş olduğu noktanın etrafındaki dere yatağında elbise parçaları bulduk. Dağınık elbise parçaları takip edildi, aşağı noktadaki dere yatağında kemikler bulunmuş oldu. Yüz metreye yayılmış vaziyette minik bir çocuğa ilişik bulunduğunun tahmin ettiğimiz kafatası kemiği, kaburga kemiği, kaval kemiği benzer biçimde küçük parçalı kemikler bulunmuş oldu. Vücut tüm halde değil. Şuanda Ecrin’e ilişik olup olmadığını da bilmiyoruz. Yaş ve giyim durumun uyumlu sadece kesinliğe ulaştırmak için ilgili dairelerden kriminal raporlarını alıp incelemelerimizi tamamlayacağız” dedi.

Şeytan Kaçırmış Olabilir Diyen Babaanneden Veryansın!

Ecrin’in üvey babaannesi Hacer Kurnaz ise, “Çocuğumun evin yanından kaybolduğunu biliyorum. Başka bir şey bilmiyorum. Oldukça kötüyüm. Ayakkabısı ile giysisinin fotoğrafını gösterdiler. Akşam duyunca sesim soluğum gitti. Ben bu şekilde beklemiyordum. Onu birisi aldı getirecek diye bekliyordum. Kim yaptıysa Tanrı’ından bulsun. Yavrudan ne istediniz Kolumu kanadımı kırdınız ciğerlerimi söktünüz” diye konuştu.

Ecrin Kurnaz’ın ailesi dere yatağında bulunan ve incelenmek suretiyle Adlı Tıp Kurumu’na gönderilen kafatası ve kemiklerle ilgili gelecek sonucu bekliyor.

Ecrin’in üvey büyükbabası Nuri Kurnaz, “Kafatası ve kemik parçalarının bulunmuş olduğu bizlere söylendi. Ben kendim görmedim. Oldukça üzgünüm. Adli Tıp’a gönderildiğini söylediler bana. Sonuçların çıkmasını bekliyoruz. İnşallah en kısa zamanda bir sonuca ulaşılır. Ecrin olabileceğini söylediler fakat daha net belli değil. Başka birisi olabilir, Ecrin olabilir. Ecrin değil de demiyoruz Ecrin de demiyoruz.

Bugün de arama yapılmış oldu. Araştırma yaptılar. Ayakkabı ve üstündeki kıyafetin fotoğrafını gösterdiler. Ayakkabısını aslına bakarsanız bir kere görmüştüm. Ayakkabısı ışıklıydı. Kazak gördüğüm kadarıyla üstündeki aynı onun Ecrin’in. Öteki parçası burada. Anası babası İstanbul’da yolda geliyorlar. Katliam de olabilir, kurt da yemiş olabilir, birisi götürmüş de olabilir hemen hemen bir bilgim yok” dedi.

Denetim Icra eden Takımlar Buldu!

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri daha yakından baktıklarında ceset parçaları bulunduğunu gördüler. Bunun üstüne jandarmaya ihbarda bulundular. Vaka yerine sevk edilen takımlar, dere yatağında parçalara ayrılmış olarak Ecrin’in cesedini buldular.

Vaka yerinde meydana getirilen incelemede bulunan ceset parçalarının evinin önünde oynarken kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz’a ilişik olduğu tahmin ediliyor. Vaka yerinde bulunan ayakkabının da Ecrin’in kaybolduğu gün ayağındaki ayakkabıları olduğu açıklandı.

Küçük Ecrin’in Cesedi Köye 1 Km Uzaklıkta Bulunmuş oldu

Ceset parçaları meydana getirilen incelemenin arkasından otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Ceset parçalarının bulunmuş olduğu dere yatağı ile Ecrin’in kaybolduğu evin içinde 1 kilometre mesafe olduğu belirlendi.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis de minik kızın cansız bedeninin evlerinin uzağındaki ormanlık alandaki dere yatağında bulunduğunu belirterek mutsuz olduklarını söylemiş oldu.

Cinsel İstismar Emaresi Var Mı?

Ecrin’in parçalanmış cesedine otopsi yapılıyor. Ufak çocuğa ne işe yaradığını, iyi mi öldürüldüğünü bu otopsi raporu ortaya çıkaracak. Küçük Ecrin’in üvey amcası tarafınca saldırı edilerek öldürülmüş olduğu iddiaları vardı.

Ecrin Kurnaz’ın üvey amcası Özkan Kurnaz’ın telefonundan çıkan web aramalarının görüntüsü herkesi şok etmişti. Özkan’ın telefonunda cinsel içerikli sitelere giriş yapmış olduğu ve yenge, kız kardeş benzer biçimde ensest içerikleri aramış olduğu ortaya çıktı.

Müge Anlı’da ortaya çıkarılan bu durumun sonucunda her insanın aklına aynı sual geldi… Küçük Ecrin bebeğin otopsi sonucundan sonrasında her şey ortaya çıkacak…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here