Bergüzar Korel İsyan Etti: Üzgün ve Öfkeliyim

Bergüzar Korel, SMA hastası minik bebek Yusuf Ayaz’ın ölüm haberiyle sarsıldı. SMA hastası çocuklara yardım eli uzatabilmek için sık sık duyuru yapan Korel, acı haber sonrasını duygularını dile getirdi. Ünlü oyuncu ayrıca, SMA’lı çocukları kullanarak dolandırıcılık yapan sahtekarlara da isyan etti.

Bergüzar Korel, SMA hastası minik bebek Yusuf Ayaz’ın ölüm haberiyle yıkıldı.

Korel acı haber sonrasında Instagram hesabından şu ifadeleri kullandı:

O kadar üzgün ve öfkeliyim ki. Bir gecede kulüpler için milyonlar toplanırken çocukları yaşatmak için başlatılan kampanyalar o kadar yavaş ilerliyor ki, bu yavrular ölüyor.

Bas bas bağırıyoruz zaman yok diye. Aileler yavrularını yaşatmak için kendi imkanlarıyla kampanya yapıp çırpınıyorlar. Bir yavrumuz daha melek oldu.

Ne olur hepiniz bir çocuğun kampanyasını sahiplenip paylaşsanız, çağrıda bulunsanız? Ne kaybedersiniz? Bu yavruların hayatta kalması bizim elimizde.

Bergüzar Korel, ardından yardıma ihtiyaç duyan SMA hastası çocuklar için başlatılan kampanyaları Instagram hesabında duyurdu.

Dolandırıcılara İsyan Etti

Sosyal medya hesabından hiçbir markanın reklamını Bergüzar Korel, SMA’lı hastaları için iyi kalpli markalara sayfasını açtı. Ama söz vermelerine rağmen istediği desteği bulamadı.

Ünlü oyuncu, “Bağış yapmak zor geldi” diyerek destek vermeyenlere kızdı.

Korel, bir de dolandırıcı uyarısı yaptı:

Çocukların profillerinde belirttikleri kampanyalar dışında hiçbir şahsa para göndermeyin. Dolandırıcılar, sizin yatacak yeriniz yok, toprak bile kabul etmez sizi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here