Beşiktaş'a Talisca'dan Kahreden Haber! Çin'de...

Beşiktaş’a transferi gündeme gelen Talisca’nın yabancı kontenjanı sıkıntısı yaşamaması için Çin kulübü vatandaşlık başvurusu için harekete geçti. Çin basını, “Bu şekilde Talisca elde tutulabilecek” diye yazdı.

ÇİN’DE uygulanan 3+1 yabancı kuralı, Brezilyalı oyuncuları huzursuz ediyor. Talisca’nın da formasını giydirilmiş olduğu GZ Evergrande takımında 3 Brezilyalı ve 1 Güney Koreli oyuncu bulunuyor. Takımın gelecek sürem ekibine bir yıldız oyuncu daha katma planı var. Bu durum ise Brezilyalı adlardan birini tehlikeye sokuyor. Bu oyunculardan golcü Elkeson’un ve orta saha oyuncusu Paulinho’nun sözleşmesi 2023 senesinde bitiyor. Talisca’nın sözleşmesi ise 2022’de bitiyor. Sadece kulüp Brezilyalı oyuncuyu daha uzun seneler kadrosunda tutmak ve başka kulübe kaptırmak istemiyor. Bu yüzden de Çin vatandaşlığı için işlemleri başlatmaya hazırlanıyor.

Talisca İle Sözleşme Yenilenecek

Çin basınında Zhu Yi imzasıyla yer edinen haberde Talisca mevzusunda şu bilgiler paylaşıldı: “Evergrande’nin şu anda yabancı kontenjanı Talisca’nın takımda kalması için kafi. Önümüzdeki sezon bu mevzuda bir sorun yaşanabilir. Bu durumda da kulüp Talisca’yı, Çin vatandaşı yapmak için girişimlerde bulunuyor. Bu şeklide senelerce kulübe hizmet etmesi planlanıyor. Talisca’nın da uzun soluklu bir sözleşme imzalanması halinde bu şekilde bir şeye sıcak bakmış olduğu biliniyor. 25 yaşındaki oyuncu bu sürem Evergrande formasıyla 23 karşılaşmada vazife aldı ve takımının skor gücüne 15 golle katkıda bulunmuş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here