Beyaz Saray Yalan Haber İddialarının Faturasını Kesti!

Trump, New York Times ve Washington Post aboneliklerini sonlandırıyor. Beyaz Saray, Trump’ın “yalan haber yapıyorlar” söylediği New York Times ve Washington Post’un aboneliklerini sonlandıracaklarını deklare etti.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump’ın katılmış olduğu bir tv programında “yalan haber yapıyorlar” olarak nitelediği New York Times (NYT) ve Washington Post’un aboneliklerini sonlandıracaklarını deklare etti.

“Onları Beyaz Saray İçinde İstemiyoruz”

ABD Başkanı Trump, dün Fox televizyonunda konuk olduğu bir programda, NYT ve Washington Post için “Onları Beyaz Saray’ın içinde istemiyoruz. Bir ihtimal onların aboneliklerini sonlandırırız, onlar yalan haber yapıyorlar.” yorumunda bulunmuştu. Trump, sık sık CNN, NYT, Washington Post şeklinde anaakım basın kuruluşlarını “yalan haberler” yapmakla ve kendisine saldırmakla suçluyor.

Abonelikler Yenilenmeyecek

Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham yapmış olduğu açıklamada, NYT ve Washington Post’un aboneliklerinin yenilenmeyerek, sonlandırılacağını belirtti.

Trump, Daha Ilkin ABC News’in Haberini Twitter Üstünden Yalanlamıştı

ABD Başkanı Donald Trump, tabanca tanıtımı esnasında kaydedilmiş patlamaların yer almış olduğu görüntüleri Sulh Pınarı Harekatı esnasında kaydedilmiş şeklinde göstermesine “YALAN HABER!” ifadesiyle tepki gösterdi.

Trump, Twitter hesabından, Amerikan haber kanalı ABC’nin, tabanca tanıtımı esnasında kaydedilmiş kuvvetli patlamaların yer almış olduğu görüntüleri Sulh Pınarı Harekatı esnasında kaydedilmiş şeklinde servis etmiş olduğu videoyu paylaştı.

Başkan Trump videoyu paylaşırken “YALAN HABER!” notunu düştü. ABC’nin söz mevzusu videosuna önceki gün de tepki gösteren Trump, vakası “skandal” olarak nitelendirmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here