BURSA’da geçirdiği beyin felci sebebiyle vücudunun sağ tarafı tutmayan, ailesi tarafınca da eve alınmadığını belirten Kaya Ali Özdemir (57), zor şartlar altında yaşamını sürdürüyor. Geçici olarak kardeşinin yanına yerleşen Özdemir, 60 yaş altında olduğundan huzurevine kabul edilmediğini belirterek, kendisine yardım eli uzatılmasını istedi.

Uzun süre şoförlük meydana getiren Kaya Ali Özdemir, iki hafta ilkin beyin felci geçirdi. Hastanede tedaviye alınan Özdemir’in vücudunun sağ tarafı felçli kaldı. İlk eşini trafik kazasında kaybeden, ikinci eşi tarafınca da eve alınmayan Kaya Ali Özdemir, ilk evliliğinden olan oğluyla beraber geçici olarak kardeşinin yanına yerleşti. Zor durumda bulunduğunu belirten Özdemir, 60 yaş altında olduğundan huzurevine kabul edilmediğini belirterek, kendisine yardım edilmesini istedi.

Yaşadıklarının ağırına gittiğini belirten Kaya Ali Özdemir, “İlk eşim trafik kazasında yaşamını yitirdi. İkinci evliliğimi yaptım sadece 15 senedir ayrı yaşıyoruz. Bana, ‘Daireyi üzerime yaparsan ayrılmayız’ dedi. Ben de yuva yıkılmasın diye evi eşimin üstüne yaptım. Eve gittiğimde anası evde kapıyı açmıyor, hanımı aradım, ‘Çekil git, annem korkmuş’ dedi. Ne beni eve alıyor ne boşanıyor ne de barışıyor. Mahkemeye çıkıyoruz, boşanmak istemediğini, barışmak istediğini söylüyor sadece mahkemeden çıkınca beni tanımıyor. 22 yaşlarında bir oğlum var, bana hakaret etti konuşmuyoruz” dedi.

Özdemir, 15 gün ilkin geçirdiği beyin felcinin arkasından 9 devam eden tedavisi sona erdikten sonrasında hastane koridorlarında yattığını sadece yetkililerin buna daha çok izin vermediğini söylemiş oldu. Bakıma muhtaç olduğundan geçici bir süre kardeşinde kaldığını ifade eden Kaya Ali Özdemir, “Merdivenlerden düştüm, hastaneye kaldırıldım. Aklımda 5 dikiş var, göğüs kafesim çatladı. Şimdi geçti fakat dengemi sağlayamıyorum, yürüyemiyorum. Hastanede 9 gün ameliyatlı yattım, arkasından da 1 hafta koridorlarda kaldım sadece hastane çalışanı benim dışarı çıkmamı söylediler. Kardeşimde de emanet kalıyorum. ‘Acilin bir kenarında kalayım, hiç kimseye bir zararım yok’ dedim sadece ‘Hastanede kalamazsın’ dediler. Bir süre de çay bahçesinde oturdum. Üşüdüğüm vakit hastanenin içine giriyordum, otuz dakika ısınıp çıkıyordum. Beni kardeşime bırakmak istediler ben de kızdım kendi imkanlarımla geldim. Hastaneden şikayetçi değilim” diye konuştu.

Yaşından dolayı huzurevine alınmadığını özetleyen Özdemir, “Yetkililere gittim, müraacat ettim, huzurevine almak için 60 yaşlarında olmam icap ettiğini söylüyorlar. Ben 57 yaşındayım. Yüzde 86’lık özürlü raporum da var. 60 yaşıma kadar ben sokakta mı bekleyeceğim? Tek isteğim huzurevine alınıp, orada sıhhatli bir halde bakılmak” dedi.

– Bursa

Kaynak: DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here