Bilim Kurulu Üyesi Kara'dan Koronavirüs Kapan Futbolculara Kötü Haber: Bir Daha Oynamayabilirler

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, dünyayı tesiri altına alan koronavirüs ile ilgili uyarılarda bulunmuş oldu ve bilhassa sporcuların geleceğiyle ilgili yapmış olduğu izahat dikkat çekti.

Dünyayı tesiri altına alan koronavirüs, spor dünyasını da derinden etkiledi. Müsabakalar tek tek ertelenirken hastalık sonrası oluşacak tablo ise merak mevzusu oldu.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, yeni tip koronavirüsün hafife alınmaması icap ettiğini söylemiş oldu. Ntv’ye konuşan Kara, gençlerin hastalığı kolay atlatabildiğini sadece akciğerde kalıcı hasarlar bıraktığını belirten Kara, sporcularla ilgili mühim bir detayı altını çizdi.

“Bu Hastalık Ağır Bir Hastalık” 

“Bu hastalığı öyleki yada bu şekilde hafife almamamız lazım. Bu hastalık ağır bir hastalık. Bu hastalık ölümcül bir hastalık. Şu demek oluyor ki insanların kendilerini iyi hissetmeleri gerekebilir fakat şunun altını bir kez daha çizelim. Bu hastalık hakkaten ağır gidiyor, evde kalmamız gerekiyor.”

“Futbol Oynayamama İhtimali Oldukça Yüksek” 

“Hastalıktan evet doğru büyük kesim iyileşiyor fakat iyileşenlerin de akciğerlerinde hasar bırakıyor. Şu demek oluyor ki bir futbolcu bu hastalığı geçirdikten sonrasında yaşamının kalan kısmında futbol oynayamama ihtimali oldukça yüksek.” İşte koronavirüse yakalanan bazı sporcular…

NBA’de Los Angeles Lakers’ın iki oyuncusunda daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi. Toplam olay sayısı 14’e çıktı. Koronavirüse yakalanan bazı NBA oyuncuları: Kevin Durant, Rudy Gobert, Donovan Mitchell, Christian Wood,

Valencia kulübü, takımın %35’inin koronavirüse yakalandığını deklare etti. Virüsün, Milano’da Atalanta ile yaptıkları seyircisiz maçta bulaştığı açıklandı.

İspanyol kulübü Alaves’te 3’ü futbolcu 15 şahıs, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandı.

Arsenal 

Teknik direktör Mikel Arteta

Sampdoria’da koronavirüs testi pozitif çıkan oyuncu sayısı 7’ye terfi etti. Albin Ekdal, Omar Colley, Fabio Depaoli, Morten Thorsby, Antonino La Gumina, Bartosz Bereszynski Manolo Gabbiadini

Espanyol, oyuncu grubu ve teknik ekipten toplam 6 kişide koronavirüs tespit edildiğini deklare etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here