Bodrum’da Şaşkına Çeviren Görüntü Sonrası Harekete Geçildi

Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçesinde, deniz tabanına meydana getirilen ve su altı kameralarınca tespit edilen beton duvarlarla ilgili soruşturma başlatılmış olduğu bildirildi. Öte taraftan mevzuyla ilgili Milas Milli Emlak Müdürlüğü yetkililerince Pina Yarımadası’nda araştırma yapıldığı ve mevzunun araştırılmış olduğu, Bodrum Ulusal Emlak Müdürlüğünce ise Yalıkavak’taki bir şirket hakkında dava açılacağı öğrenildi.

Yalıkavak, Güvercinlik ve Pina Yarımadası’nda deniz tabanına beton set çekilmiş olduğu suç duyurusunu alan Bodrum Belediyesi ile Bodrum Şehir Konseyi yetkilileri, bahse mevzu alanlarda araştırma yapmış oldu.

Su altı kamerasıyla da tespit edilen görüntülerde, deniz altına metrelerce uzunlukta beton duvarlar çekilmiş olduğu belirlendi. İhbar üstüne Bodrum ve Milas Milli Emlak Müdürlüğü yetkilileri bahse mevzu alanlarda araştırmalarda bulunarak araştırma yapmış oldu.

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, yapmış olduğu açıklamada, Bodrum Belediyesi ile ‘denizden bakış’ programı başlattıklarını ve uygulamalar gerçekleştirdiklerini kaydetti.

İlçede deniz altına duvarlar yapılmaya başladığını gördüklerini özetleyen Yılmaz, “Bazı yerlerde mevcut duvarların yükseltilerek yeni alanlar kazanıldığını gördük. Bu bu şekilde gidiyor. Denize meydana getirilen bu işlemlerin acısını oldukça sonrasında çekeceğiz. Deniz dibi ölmeye başladıkça, kokular burnumuza gelmeye başladıkça oldukça pişman olacağız fakat iş işten geçmiş olacak. Biran evvel yetkililerin bu mevzuya el atması lazım. ” ifadesini kullandı.

Öte taraftan mevzuyla ilgili Milas Milli Emlak Müdürlüğü yetkililerince Pina Yarımadası’nda araştırma yapıldığı ve mevzunun araştırılmış olduğu, Bodrum Milli Emlak Müdürlüğünce ise Yalıkavak’taki bir şirket hakkında dava açılacağı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here