Bolu'da 3.6 Büyüklüğünde Deprem!

Gece saatlerinde Bolu’da korkutan bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine bakılırsa, saat 01:36’de Bolu’nun merkez ilçesi Kızılağıl köyünde 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Bolu’da, saat 01.30 sıralarında, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın verilerine bakılırsa merkez üssü Bolu’nun Kızılağıl köyü olan 3.6 şiddetinde deprem meydana geldi.

Vatandaşlar Meydanlara Toplandı

Şehir merkezinde hissedilen deprem sebebiyle büyük bir korkuyla evlerinden çıkan vatandaşlar, araçlarına binerek meydanlarda toplandı. Depremde herhangi bir can yada mal kaybı yaşanmadı.

‘Allah’a Şükür Gerisi Gelmedi’

Depremi hisseden vatandaşlardan Utku Cihan, “Bolu deprem bölgesi. Bu gece olan deprem oldukça korkuttu. İlk 3-4 saniyesi fazlaca sallandı. Kısa süreli bir depremdi fakat Allah’a şükür gerisi gelmedi” dedi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde talebe olan Sefa Can Yürekli ise, “Önce cam sallandı. Sonrasında pat diye bir ses çıktı. Ev arkadaşlarımızla film seyrediyorduk. Korktuk ve ayakkabılarımızı giyerek dışarı çıktık” şeklinde konuştu.

Bir Deprem Daha

Kandilli Rasathanesi’nde yer edinen bilgilere bakılırsa Bolu’da saat 5.32’de 3.0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here