Bülent Arınç Maaşı Hakkında Yorum Yapanlara Tepkisi!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirilen Bülent Arınç, maaşlarının 13 bin TL’den 18 bin TL’ye çıkarılmasını eleştirenler için ‘edepsizler’ söylediği görüntüler toplumsal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğine getirilen Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin ile Yıldırım Akbulut’un Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmede maaşlarının 13 bin liradan 18 bin liraya çıkarılması kamuoyunda tepki çekmişti.

TBMM Başkanlığı’nın, devlete hizmet etmiş kişilerin data ve birikimlerinden istifade edebilmek için oluşturulan YİK üyeleri için Beştepe’de birer oda ve yazman tahsis etmiş olduğu, şu ana kadar yalnız Arınç’a verilen odanın hazırlandığı, öteki üyelerin odasının ise düzenlenmiş olduğu belirtilmişti.

YİK Üyesi Bülent Arınç’ın 14 Haziran tarihinde Habertürk’te gösterilen programda, alacağı maaşa dair eleştirilerin gündeme gelmesi üstüne şu ifadeleri kullanmıştı:

“Benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki nitekim bazı edepsizler bunun üstüne yorum yapsınlar. Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar maaş alıyor seni ne ilgilendiriyor kardeşim?”

Arınç, niçin Erdoğan’ın yanında yer aldığına dair soruya ise, “Bu benim hem insani bir görevimdir hem de İslami bir görevimdir. Ben onlar için kıymetli bir insanım onlar da benim için kıymetli insanlardır” yanıtını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here