Can Çekişirken Bulunan 32 Çinçilla Tedavilerinin Ardından Hayata Tutundu!

Can çekişirken bulunmuşlardı… İyi haber geldi! ANKARA’da zehirlenerek telef edilmiş olduğu ileri sürülen 21 çinçillanın yanında can çekişirken bulunan 32 çinçilla, tedavilerinin arkasından hayata tutundu. Koruma altına alınan çinçillalar marul ve havuç ile besleniyor.

Altındağ ilçesinde Ankara-Samsun çevre yolunun kenarında, boş arazide 4 gün ilkin kemirgen türü 21 çinçilla ölü bulunmuş oldu. İhbar üstüne polis ve Altındağ Belediyesi Baytar İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgede araştırma yapmış oldu. Araştırmada telef olan çinçillaların yanında 32 çinçilla da can çekişirken bulunmuş oldu.

Takımlar hayatta olan, zehirlendikleri tahmin edilen hayvanları kafese koyarak, Altındağ Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü Veterinerlik Şubesi’ne götürdü.

Çinçillalar, burada meydana getirilen tedaviyle hayata tutundu. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan çinçillalar marul ve havuç ile besleniyor, su veriliyor. Gece kafeslerine konulmuş olan çinçillalar, gün içinde dışarıya çıkarılıp, çimlerde dolaşıyor.

Ziraat ve Orman Bakanlığı’nın çinçillaların vefatıyla ilgili başlatmış olduğu araştırma sürerken, araştırma sonucuna bakılırsa hayvanların doğaya salınıp salınmayacağına karar verilecek.

Öte taraftan, çinçillaların vefatıyla ilgili polisin başlatmış olduğu soruşturma da sürüyor. Ankara Güvenlik Müdürlüğü Vaka Yeri İnceleme ekiplerinin bölgede yapmış olduğu incelemede elde edilmiş bulgular doğrultusunda emekler yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here