Cem Uzan'ın Harabeye Dönen Oteli Satıldı!

Uzan Grubu’nun Antalya Saklıkent Kayak Merkezi’nde yaptırdığı, Tutum Mevduatı Sigorta Fonu’nca (TMSF) el koyulan, senelerdir atıl durumdaki otel, Milli Emlak tarafınca satıldı. Oteli alan firmanın yetkilisi, gelecek kış döneminde hizmete açılacağını söylemiş oldu. Saklıkent’te senelerdir yarım kalan otel inşaatı da tamamlandı. Otele bu yıl ilk kez satın alan alınacak.

Antalya Konyaaltı sahiline 47 kilometre uzaklıkta, 2200 rakımda bulunan Saklıkent Kayak Merkezi’nde Uzan Grubu’nun 2000’li yılların başlangıcında yaptırdığı lüks otel, o dönemde açılamadan satışa çıkarıldı. Grubun mal varlığına el koyulması sonrasında bu otel de TMSF’ye devroldu. Lüks otel, yapımı tamamlanmasına karşın hizmete alınamadı. Aradan geçen yıllarda otelin dış yüzeyi, hava şartları sebebiyle tahrip oldu. Tüm camları kırılan otelin içindeki eşyalar ise yağmalandı.

Geçen Yıl Ortaya Çıktı

Saklıkent Kayak Merkezi’nin canlandırılması ve sorunların çözümüne yönelik ilki 3 yıl ilkin Vali Münir Karaloğlu başkanlığında düzenlenen görüşmede, atıl durumdaki otel de gündeme geldi. O dönem oteli inceleyen Vali Karaloğlu, camlarının neredeyse tamamen kırıldığını, içindeki eşyaların kaybolduğunu ve iç kısmındaki yapılara da ciddi seviyede zarar verildiğini görmüş oldu. Milli servetin içler acısı durumda bulunduğunu belirten Karaloğlu, otelin hizmete açılması için lüzumlu çalışmaların yapılacağını söylemiş oldu.

Vali Izahat: Milli Emlak Satısını Yapmış oldu

Kepez Elektrik’le birlikte Uzan Grubu’ndan TMSF’ye, TMSF’den TEDAŞ’a sonrasında da mahkeme kararıyla Hazine adına tescili meydana getirilen otelin, Milli Emlak tarafınca şirkete satılmış olduğu açıklandı. Bu yıl 3’üncüsü meydana getirilen Saklıkent Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda mevzuya ilişkin izahat meydana getiren Vali Karaloğlu, “Orayı ilk yıl geldiğimizde ziyaret etmiş ve üzülmüştük. Bir kamu malı, kamu kıymeti perişan duruyordu. Şimdi sahipleri var. İnşallah gelecek yıl geldiğimizde orayı değişmiş, dönüşmüş, kente ve ülkeye kıymet katan bir tesis olarak görmüş oluruz” dedi.

‘Seneye Açacağız’

Bu yıl Milli Emlak’tan oteli satın alan HEX Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çetin, minik tesis alarak, bölgeye yatırım yapma fırsatı bulduklarını belirtti. Çetin, birleşke yönetimiyle de yakın ilişki içinde olduklarını ve bölgede daha büyük yatırım planladıklarını söyledi. Gezim sektörüyle istişare halinde çalıştıklarını kaydeden Çetin, gelecek kış sezonu için otelin yenilenerek, hizmete açılacağı yönünde Vali Karaloğlu’na yemin etti. Saklıkent bölgesine girdiklerini ve oldukça sevdiklerini söyleyen Çetin, “Maalesef bina oldukça fena durumdaydı, atıl bir halde bekletilmiş, oldukça eskimiş. Bölgede bir tek mevcut yapıyla değil fazladan arazi yatırımımız da oldu. Onunla beraber bütüncül bir proje yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here