Cumhuriyet Halk Partisi, 24 Haziran seçimleri sonrasında yaşadığı kargaşadan halen çıkamadı. Parti içerisinde adeta ikiye bölünmüşlük baş gösterdi. Bir tarafta son dokuz seçimde hep kaybetmiş olan mevcut CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, diğer tarafta ise CHP’nin psikolojik sınırı olan yüzde 30 barajını tek başına aşan Muharrem İnce yer alıyor.

Parti içerisinde cereyan etmeye başlayan tartışmalardan ilk etapta uzak durmayı tercih eden Kemal Kılıçdaroğlu, süreç ilerledikçe konu hakkında açıklamalar yapmaya başlamış, yaptığı her açıklama ile de kurultay konusunun gündemde olmadığını vurgulamıştı. Bu açıklamalar sonrasında harekete geçen CHP’nin delegeleri, noter onaylı, ıslak imzalı belgeler toplayarak parti kurultayının toplanması yönünde çalışmalara başladı.

CHP’de Muhalifler Açıkladı: İmza Sayısı 559!

CHP’nin il başkanlarının bir araya gelerek yaptığı açıklama sonrasında CHP’nin muhalif tarafında yer alan Bilecik CHP Milletvekili Yaşar Tüzün kameraların karşısına geçerek bir basın açıklaması yaptı. Tüzün, şu an ellerinde noter tarafından onaylanmış 559 adet adet imza olduğunu, bu imza sayısının da Pazartesi günü 17.00’a kadar 700 adete ulaşmasını beklediklerini ifade etti.

Tüzün, açıklamalarında 9 – 10 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen Tüzük Kurultayı’nda karşı çıktıkları detaylar ile aynı noktalarda olduklarını, o zaman kabul edilmeyen öneriler yüzünden CHP’nin bu durumda olduğunu ifade etti.

Tüzün açıklamalarında bazı belediye başkanlarının farklı ilçelerdeki noterlere gitmek zorunda kaldığını, birçok delegenin de tehdit altında olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here