CHP'den Murat Boz onayıyla Açıklama Yapıldı!

Ekrem İmamoğlu’na bağış kampanyasıyla ilgili data veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Murat Boz’un onayıyla izahat yapıldığını söylemiş oldu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafınca 23 Haziran’da yenilenmesine karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi için partiler Gömü’den yardım almayacak. Bunun üstüne CHP, Ekrem İmamoğlu’na destek amacıyla bir bağış kampanyası başlattı.
Yansız Haber Ajansı, müzisyen Murat Boz’un kampanya kapsamında CHP’ye 100 bin TL’lik bağış yaptığını iddia etmişti.

‘Kendi Onayı İle Paylaşıldı’

Sözcü’den Hasret Gürses’in aktardığına gore, mevzuyla ilgili Kaftancıoğlu’ndan bir izahat geldi.

Haberde Kaftancıoğlu’nun bağış kampanyasıyla ilgili “İlk gün 5 milyon TL benzer biçimde bir sayı toplandı. Kampanya bittiğinde saydam bir süreç olarak yöneteceğiz” söylediği, “Murat Boz bir ihtimal istemezdi?” sorusuna ise şu şekilde yanıt verdiği açıklandı:

“Tam tersine, Murat Boz’un kendi onayı ile paylaşıldı o data. Hep de bu şekilde olacak”

‘İade Ettik, Yeniden Bağışladı’

Öte taraftan, Boz’un partiye 100 bin TL’lik bağış yapmış olduğu iddialarının peşinden yeni bir münakaşa daha alevlenmiş, yasalar gereği, bir kişinin bir siyasal partiye 1 yıl içinde en fazla 54 bin 566 TL bağışlayabildiği konuşulmuştu.

CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş, Independent Türkçe’ye yapmış olduğu açıklamada bu tartışmayla ilgili “O meşhur sanatçımıza, 100 bin TL’yi iade ettik. 54 bin 566 lirayı yine yatırdı, geri kalanı ise anası adına bağışladı” demişti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here