24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekilleri Seçimleri’ne Ak Parti ile ittifak kurarak giren MHP’nin lideri Devlet Bahçeli, ekmek fiyatlarına uygulanan yüzde 15’lik zammı eleştirdi. MHP lideri Bahçeli, açıklamasında yüzde 15’lik zammın insani olmadığını vurguladı.

Bahçeli’den Tepki Gecikmedi!

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatları için yüzde 15 düzeyinde bir zam yapıldığını duyurdu. Yapılan zam sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’den jet hızında bir tepki geldi. Bahçeli, açıklamasında yüzde 15 düzeyindeki zammın hem insani, hem de vicdani olmadığını ifade ederken, Ankara’da askıda ekmek projesini başlattığını duyurdu.

“Askıda Ekmek” Projesi Ankara’da Başladı

MHP lideri Bahçeli tarafından yapılan açıklamadan sonra MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, askıda ekmek projesi için bir fırından 100 ekmek için ihtiyaç sahibi vatandaşların faydalanması için askı projesinin başlatıldığını, Ankara’da ikâmet eden her ülküdaşın da fırınlara giderek askıya ekmek bırakacaklarını, bu çalışmanın bir günlük olmadığını, devam edecek bir çalışma olduğunu, vatandaşların da bu çağrıya kayıtsız kalmayacaklarına inandıklarını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here