Cumhurbaşkanı Erdoğan “EYT Çıkacak Mı?” Sorusunu Yanıtladı!

EYT hakkında son durum emeklilikte yaşa takılanlar tarafınca merakla takip ediliyor. Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da EYT mağduru bir hanımla söyleşi etti. Kadının “EYT çıkacak mı?” sorusuna Erdoğan cevapladı.

Meclisin açılması ile Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözecek kararların alınmasını bekleyen vatandaşlar EYT’de son durumu merak ediyor. Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da EYT mağduru bir hanımla söyleşi etti. Kadının “EYT çıkacak mı?” sorusuna Erdoğan cevapladı. Geçtiğimiz günlerde EYT sorusu üstüne Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’dan üzen cevap gelmişti. EYT’de son durum…

EYT Mağduru Hanımla Söyleşi Etti

Erdoğan tesislere geldiği sırada bir bayan, makam aracının yanına gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan hanım ile bir süre söyleşi etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan sonrasında makam aracından inerek derhal yanında bulunan kafede oturanların yanına gitti, tek tek beraberce tokalaştı.

“Cumhurbaşkanım EYT Çıkar Mı?”

Burada bulunan bir bayan Erdoğan’a seslenerek, “Cumhurbaşkanım EYT çıkar mı?” dedi. Erdoğan, “Kısaca 40 yaşlarında emekli mi olalım, 40 yaşlarında, 50 yaşlarında emeklilik mi olur” yanıtını verdi.

Bunun üstüne kadının, “Sağlığımız bozuluyor iyi mi yapacağız?” demesi üstüne Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlığı bozuk olanlar aslına bakarsan primlerini her şeyini ödemişse, erken emeklilik noktasında aslına bakarsan emekli olur” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sonrasında “toplantıya geç kalıyorum” diyerek buradan ayrıldı

EYT Son Durum Ne?

Ağbal, emeklilikte yaşa takılanlar için bütçeden kaynak ayrılıp ayrılmadığına dair bir sual üstüne ise “2020 yılı bütçesi yapılırken mevcut belirlenmiş Kalkınma Planı, Yeni Iktisat Programı ve mevzuatta tanımlanmış görevler kapsamında giderler oluşturuldu. Dolayısıyla mevzuatta öngörülmeyen herhangi bir mevzuda bütçeden yeni bir kaynak öngörülmedi.” dedi.

Önümüzdeki senenin dış borçlanma hedefine ilişkin suali da yanıtlayan Ağbal, Gömü ve Maliye Bakanlığının, 2020 yılı borç yönetim planına ilişkin lüzumlu açıklamaları yapacağını bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here