Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yaptıkları Görüşmenin Detaylarını Anlattı!

Başkan Erdoğan, çocuk istismarı ve hanıma şiddete karşı sosyal sorumluluk projesinde yer alacak sanatçılar Hande Yener ve Demet Akalın’ı kabul etmişti. Peki o ziyarette neler konuşuldu? Akalın, Başkan Erdoğan ile yaptıkları görüşmenin detaylarını A Haber’e söyledi.

Sanatçı Demet Akalın ve Hande Yener, hanıma sertlik ve çocuk istismarına çözüm bulabilmek için hazırladıkları dosyayı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a sundu. Akalın’ı Başkan Erdoğan’dan buluşma almaya iten sebepse sosyal medyadan gelen yoğun mesajlardı. Akalın, “Sosyal medyadan oldukca fazla hanım dernekleri ileti atıyordu, onları ilettim. Eğer bir şey yapılacaksa ikimiz de buradayız dedik. Cumhurbaşkanımıza…” ifadelerini kullandı.

“Keşke Daha Kalabalık Olsaydık”

Başkan Erdoğan ile yaptıkları görüşmenin detaylarını A Haber’e özetleyen Akalın, “Biz oldukca onur duyduk. Bayanların sesi olmak için buluşma talep etmiştim, ya da bir yasa (hanıma sertlik vakalarını önlemek için) çıkacaksa ne vakit çıkacak diye merakımdan gittim. Hande Yener gidersen ‘beni de al’ demişti. Birlikte gittik. Sayın Cumhurbaşkanımız hanımefendiler, hayvanlara eziyet edenler, çocuk tecavüzcülerini hepsini kapsayan bir yargı paketinin ilk Meclis toplantısında geleceğini bunun hızlandırılacağını söylemiş oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız tüm hassasiyetiyle televizyonda seyredip inanamadığını söyledi. Bu bizlere hususi kampanya değil… ‘Biz bu göreve hazırız’ dedik o da doğal ki dedi. Ben gideceğim dediğimde bana bir tek Hande (Yener) ‘geleceğim’ dedi. Keşke daha kalabalık olsaydık.” ifadelerini kullandı.

Akalın Erdoğan’ın Aktardığı Hadisten Etkilendi

Masada bir tek hanıma sertlik ve çocuk istismarı yoktu. Demet Akalın, Başkan Erdoğan’ın kendilerine aktardığı bir hadisten iyi mi etkilendiğini de söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here