Deniz Akkaya’ya Mahkemeden İyi Haber

İş insanı Efe Önbilgin, 10 yaşındaki kızının bikinili fotoğraflarının bir firmanın reklamında yer alması ve sosyal medyada paylaşılması üstüne; anası Deniz Akkaya’ya karşı önlem sonucu aldırmıştı. Son duruşmada, verilen önlem sonucu mahkeme tarafınca kaldırıldı. Akkaya, kızının fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşabilecek.

Efe Önbilgin’in 10 yaşındaki kızının bikinili fotoğraflarının bir markanın reklamlarında yer alması ve sosyal medyada paylaşılması üstüne anası Deniz Akkaya’ya karşı açmış olduğu davanın görülmesine devam edildi.

İstanbul 13. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya; davacı Efe Önbilgin ile davalı Deniz Akkaya katılmadı. Tarafları avukatları temsil etti.

‘Ticari Amaçla Reklam Edilmektedir’

Davacı Efe Önbilgin’in avukatı Kübranur Arslan beyanında, “21 Şubat 2020 tarihindeki celsede davalının sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmamasına ilişkin önlem sonucu verilmiştir. Sadece davalı taraf bu sonucu dikkate almayarak ticari amaçlı olarak ortaklaşa çocuğun fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaya devam etmektedir. Sosyal hizmet raporunda bu paylaşımların çocuğun menfaatine aykırı olduğu açıkça belirtilmiştir. Paylaşımlara bakıldığında ticari amaç ve reklam taşımış olduğu yüzbinlerce insana reklam edilmiş olduğu ortadadır. Küçüğün menfaati için ilk olarak tedbirin devamı ve davalıya uyarı gönderilmesini talep ederiz” dedi.

Mahkeme Önlem Kararından Döndü

Davalı Deniz Akkaya’nın avukatı Sinan Civriz ise beyanında, “21 Şubat 2020 tarihinde verilen önlem sonucu aslına bakarsan uygulanması mümkün olmayan ve itiraz ettiğimiz bir tedbirdir. Müvekkilimiz evladı ile olan ve ticari olmayan evladı ile beraber olan fotoğraflarını paylaşması engellenmektedir. Ortaklaşa çocuğun babası ile olan fotoğrafları da paylaşılmaktadır. Ortaklaşa çocuğun menfaatine aykırı bir durum yoktur. Bu yüzden tedbirin kaldırılmasını talep ederiz” dedi.

Mahkeme, verilen önlem kararından dönülmesine karar verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here