'Donald Trump Öldü Mü?' İddiası Günlerce Konuşulmuştu! Şok Gerçek Ortaya Çıktı!

Geçtiğimiz haftalarda ‘Trump öldü’, ‘Uzaylı istilası başladı’ benzer biçimde söylentilere neden olan olayın perde arkası aydınlatıldı.

2 Temmuz Salı günü ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in New Hampshire’daki Granite Rehabilitasyon Merkezi’ne gitmesi planlanmıştı
Fakat Pence ziyaretini iptal etmiş ve Beyaz Saray’dan, “Başkan Yardımcısının Washington’da kalmasını gerektiren bir durum oluştu. New Hampshire’a yapacağı ziyareti tekrardan ayarlamak için sabırsızlanıyor.” açıklaması yapılmıştı.
Sebebi net olarak açıklanmayan iptal sebebiyle dünya genelinde büyük bir komplo teorisi patlak vermiş ve Trump’ın sıhhat durumu nedeni öne sürülerek Pence’in ziyaretini iptal etmiş olduğu söylentileri hızla yayılmaya başlamıştı.
Pence’in ziyaretini iptal etme sebebine ilişkin yeni bir iddia ortaya atıldı.
Politico’da yer edinen habere nazaran Pence ziyaretini, rehabilitasyon merkezinde vazife meydana getiren çalışan Jeff Hatch’in fentanil kaçakçılığı sebebiyle federal soruşturmaya alınması sebebiyle iptal etti.
Amerikan futbol ekibi New York Giants’ın eski oyuncusu olan Jeff Hatch’in merkezde iş geliştirme şefi olarak çalmış olduğu ve 2 Temmuz’daki soruşturmanın peşinden uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bulunmuş oldu.
Bin 500 gram fentanili Massachusetts eyaletinden New Hamsphire eyaletine taşımakla suçlanan Jeff Hatch geçtiğimiz cuma günü suçunu itiraf etti.
Jeff Hatch’in uyuşturucu satıcılarına opioid verdiği bildirildi.
Jeff Hatch uyuşturucu kaçakçılığı suçundan dört yıla kadar hapis cezası alabilir.
Jeff Hatch’in daha ilkin uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında da açık demeçler verdiği biliniyor.
Uyuşturucu ve alkol bağımlısı olan Jeff Hatch bu sebeple Amerikan futbolu kariyerini sonlandırmak durumunda kaldı.
Suçunu itiraf eden Jeff Hatch’in Granite Rehabilitasyon Merkezi’ndeki görevine de son verildi.
Mevzuya ilişkin Beyaz Saray ve Mike Pence’den herhangi bir izahat gelmedi.
Pence’in yardımcıları 2 Temmuz tarihinde Beyaz Saray’dan ayrılmak üzereyken kolluk kuvvetleri tarafınca federal uyuşturucu soruşturması sebebiyle uyarıldı.
Uyarının yapıldığı sırada Pence ve ekibi uçuş halindeydi; ziyaretin iptali sonucu alındı ve tayyare geri dönüş yapmış oldu.
Beyaz Saray’a dönen ve ABD Başkanı Trump’la görüşen Pence için Beyaz Saray’dan mevzuya ilişkin net bir izahat olmadığı için komplo teorileri patlak verdi.
Beyaz Saray yalnızca mevzunun ulusal güvenlik meselesi olmadığını söylemekle yetindi.
Birkaç gün sonrasında mevzu hakkında açıklamalarda bulunan Trump sebebin son aşama garip bulunduğunu söylemiş oldu ve her şeyin iki hafta içinde açığa çıkabileceğini belirtti.
Trump’ın açıklamaları gizemi daha da artırdı.
Söz mevzusu vakadan dakikalar sonrasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de ülkenin Müdafa Bakanı Sergey Shoygu ile görüşmek için bir etkinliği iptal etmiş olduğu duyurulmuştu.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in programını, Rus su altı araştırma gemisinde çıkan ve 14 denizcinin yaşamını kaybetmesine yol açan yangın sebebiyle iptal etmiş olduğu belirtilmişti.
Putin, görüşmede, yangında fazlaca sayıda nitelikli insanoğlunun yaşamını kaybettiğini belirterek, “Kazanın meydana geldiği vapur basit bir vapur değildi. Yaşamını kaybeden 14 şahıs içinde 7 birinci düzey kaptan vardı ve 2’si Rusya Kahramanı ödülüne sahipti. Bu kaza Rusya ve ordumuz için büyük bir yitik.” ifadesini kullanmıştı.
Ölen denizcilerin yakınlarına başsağlığı dileyen Putin, Şoygu’ya yönelik, “Kazadan kurtulanlara ve ölen denizcilerin ailelerine lüzumlu yardımların sağlanmasını, kazaya ilişkin araştırmayla şahsen ilgilenmenizi ve bana rapor vermenizi isterim.” demişti.
Şoygu ise yangına ilişkin soruşturma başlatıldığını söylemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here