Düğüne 3 Gün Kala Evleri Yanan Çifte Yardım!

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, düğün hazırlığındaki çiftin kiraladıkları evde, çıkan yangında eşyaları küle dönen genç çifte mahalle sakinleri ile hayırseverlerin desteğiyle yeni eşyalar alındı.

Bilinmeyen bir nedenden dolayı 14 Ağustos’ta çıkan yangında ev ve eşyaları yanarak kullanılamaz hale gelen Nesrin ve Sedat Çalbay çifti için yardım kampanyası başlatıldı.

Zorlar Mahallesi’nde yeni bir ev kiralayan Çalbay çiftine, mahalle muhtarı öncülüğünde hayırseverlerin yardımıyla alınan eşyalar genç çiftin yeni evine yerleştirildi.
Yeni eşyaların eve taşınması esnasında genç çiftin mutluluğu gözlerinden okundu.

Evi yanan 27 yaşındaki Sedat Çalbay, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, düğünlerinden 3 gün ilkin çıkan yangında eşiyle aldıkları eşyalarının kül bulunduğunu söyledi.

Kendisine yardım eden her insana teşekkür eden Çalbay ” Patronu, mahalle sakinleri ve hayırsever vatandaşların desteğiyle yeni eşyalar alındı. Hepimiz beni aradı, hala duyarlı insanlarımız varmış. Nişanlımın babası, benim annem yok. ‘Iyi mi yapacağız?’ diye düşünüyorduk. Oldukca büyük bir aile olduk. Evimizin yandığı haberinden sonrasında Türkiye’nin birçok yerinden arayan oldu. Hepimiz elinden gelen desteği yapmış oldu. Ummadığımız yerlerden yadımlar geldi. Hayallerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here