Düzce'den Kahreden Haber!

Düzce’deki sel felaketinde aranan bir kız çocuğunun cansız bedenine ulaşıldı. Yitik 4 kişiyi arama emek harcamaları sürüyor.

Bölgede yitik 5 kişinin bulunması için yürütülen emek harcamalar kapsamında, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ile Düzce Arama Kurtarma Ekipleri (DAKE) Uğurlu köyünde bir çocuk cesedine ulaştı. Takımlar, cesedin bulunmuş olduğu yerden çıkarılması için emek harcama yürütüyor.

Bölgede geçen hafta çarşamba akşamı ve perşembe gecesi etkili olan güçlü sağanaktan sonrasında Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı’nın taşması sebebiyle birçok noktada sel ve heyelan meydana gelmişti. Bölgeye sevk edilen İl Hususi İdaresi, AFAD, 112 Acil Servis, itfaiye ve jandarma ekipleri ile helikopterlerin desteğinde köylerde mahsur kalan 227 şahıs kurtarılmış, 7 şahıs hakkında yitik suç duyurusu yapılmıştı.

Yürütülen arama kurtarma çalışmalarında, 19 Temmuz’da Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ile Uğurlu köyleri arasındaki dere yatağında yitik olarak aranan Fatma Töngel’in, dün de Uğurlu köyünün 200 metre yakınındaki bataklık bölgede Cengiz Töngel’in cesedi bulunmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here