Altyapı Elemanları Nelerdir?

0
Altyapı, ülkeler ve kentler için belirli bir düzenin sağlanabilmesi için, ihtiyaç halinde olan su, elektrik, gaz, kanalizasyon gibi donanımların sağlanması şeklinde ifade edilebilmektedir. Ayrıca...

Banka Gazetesi Web Sitesi ve Hizmetleri

0
Bankalara ait bültenler, banka personel alımları, banka iş ilanları, ekonomi haberleri, banka gündemi, borsa döviz, fintech, krediler ve dünya bankaları, kariyer hakkın da tarafsız,...

Esen: Altın Güvenli Liman

0
Altın piyasası hakkında açıklamalar yapan Esen, altının her zaman hayatımızın bir noktasında yeri olduğunu, vatandaşların altın tahvilinde yastık altından 4,7 ton büyüklüğünde altın çıkardıklarını söyledi.

Prim Borcu Yapılandırması için Başvuru Sayısı 633 Bin Oldu

0
Bugüne kadar 633 bin vatandaşın vergi ve prim borcu yapılandırma başvurusu yaptığını söyleyen Selçuk, devlet dairelerinin hafta sonları da hizmet vereceğini, herkesin başvurularını sorunsuz tamamlayabileceğini, borcu yoktur yazısının da alınabileceğini söyledi.

OECD, 2018 Türkiye Ekonomisi Beklentilerini Açıkladı

0
Türkiye enflasyon beklentisinin yüzde 12, cari açık beklentisinin ise yüzde 4,3 seviyesinde bulunduğu belirtilen OECD raporunda, ülke ekonomisinin tüm dış güçlere rağmen başarılı büyüme performansı gösterdiği belirtildi.

TSKB’nin Öz Kaynakları Arttı

0
Finansal araştırma sonuçlarını değerlendiren TSKB Genel Müdürü İnce, bankanın net karının 324, 5 milyon liraya çıktığını, yakın zamanda Dünya Bankası ile kredi anlaşması yaptıklarını, bunun anlamının uluslararası piyasaların Türkiye’ye güvendiği olduğunu söyledi.

Avdagi: KDV Alacakları Devlete Teminat Olarak Gösterilmeli

0
Türkiye ekonomisinin firmalara olan etkileri hakkında taleplerini bildiren Avdagi, firmaların KDV alacaklarının devlete teminat olarak gösterilebilmesi gerektiğini, KDV ve ÖTV oranlarının tekrardan gözden geçirilmesi, mümkünse de indirim kampanyasının başlatılması gerektiğini söyledi.

2018 Antep Fıstığı Rekolte Beklentisi 209 Bin

0
Antep fıstığı rekolte verilerinin ilerleyen haftalarda açıklanacağını söyleyen Aslan, bu seneki beklentilerinin 209 bin ton olduğunu, geçen sene yalnızca 78 bin tona ulaşabildiklerini, bu sene umutlu olduklarını söyledi.

Ekonomik Sorunların Tek Çözüm Yolu İhracat Yapmak

0
Türkiye’nin ekonomik sorunlar yaşadığınızı söyleyen Gülle, bunun tek çözümünün ihracatın ithalattan fazla olması gerektiği, mal ticareti alanında ithalatın ihracatı geçtiğini, bunların düzeltilmesi, projelerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin Otomobili Şirketiyle Bakan Varank Bir Araya Geldi

0
24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı ve Milletvekilleri Seçimi sonrasında Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede görev alan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” ile bir görüşme yaptı. Bu görüşme, Varank’ın ilk toplantısıydı.

En Güncel Haberler