Ekrem İmamoğlu 'Kopya Çekmeyin' Diyerek Binali Yıldırım'a Göndermede Bulundu!

Ekrem İmamoğlu’ndan Binali Yıldırım’a İndirim Göndermesi: Sakın Kopya Çekmeyin

İBB Başkan Talibi Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’a talebe akbili ve su indirimi mevzusunda göndermede bulunmuş oldu. Öğrencilerle bir araya gelen İmamoğlu, kartlarda indirim yapıldığını belirterek öğrencilere “Sakın kopya çekmeyin” dedi.

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Talibi Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisi’nde alınan aylık talebe akbilinin 85 liradan 40 liraya düşürülmesine gönderme yapmış oldu. Öğrenciler ile bir araya gelen İmamoğlu, “Sakın kopya çekmeyin” dedi.

İmamoğlu İski ve Ukome’ye Talimat Vermişti

İmamoğlu 31 Mart Mahalli Seçimleri öncesinde yürüttüğü seçim emek harcamaları kapsamında talebe akbilinin 85 liradan 50 liraya düşürülmesi ve su fiyatlarında yüzde 40 oranında indirim sözü vermişti. Seçimlerden sonrasında İBB Başkanlığı mazbatasını alan İmamoğlu, İBB Meclisi’nde bu mevzuyu gündeme getirdikten sonrasında İSKİ ve UKOME’ye lüzumlu talimatları vererek indirim için emek harcama başlatılmasını istedi.

Ak Parti’den 40 Lira Teklifi Geldi

İmamoğlu’nun bu girişimleri üstüne AK Partili meclis üyelerinden karşı atak geldi. AK Partililer, İmamoğlu’nun bu teklifi üstüne yeni bir teklifte bulunarak 85 lira olan talebe akbilinin 50 lira yerine 40 liraya indirilmesini teklif etti.

İBB’ye Kayyum Atandı

AK Parti’nin itirazı üstüne İBB seçimlerinin YSK tarafınca iptal edilmesiyle İmamoğlu’nun mazbatası 6 Mayıs tarihinde alınarak İBB’ye kayyum atanmasına karar verildi. Bu gelişmeler üstüne İBB Başkanı olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya atandı.

Binali Yıldırım, İndirimleri Müjde Diye Duyurdu

Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan Talibi Binali Yıldırım’da 13 Mayıs tarihinde Twitter hesabı üstünden su ve talebe akbiline indirim yapılacağını deklare etti. Yıldırım, “İstanbullulara müjdeli haber: Daha ilkin söz verdiğimiz benzer biçimde; şahıs sayısı daha çok olan hanelerde daha oldukca indirim olmak suretiyle, su tüketiminde aylık averaj yüzde 40 indirim yapılacak. Talebe akbili aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek. Hayırlı olsun.” dedi.

İmamoğlu’suz Meclis’te İndirimler Kabul Edildi

Yerlikaya Başkanlığında toplanan İBB Meclisinde AK Partili üyeler, talebe akbilinin 40 liraya düşürülmesi ve suda yüzde 40’a varan indirim yapılmasını teklif etti. İmamoğlu’nun dahil olamadığı mecliste oy birliği ile talebe akbili 40 liraya, suda yüzde 40 indirim yapılması kabul edildi.

İmamoğlu, Yıldırım’a Gönderme Yaptı

Bu gelişmeler üstüne İmamoğlu kendi YouTube kanalından öğrencilerle sohbet etmiş olduğu bir video paylaşarak Binali Yıldırım’a göndermede bulunmuş oldu. İmamoğlu öğrencilerle yapmış olduğu konuşmada, “Kartlarda indirim yaptık, haberiniz var mı?” diye sordu. Gençlerden teşekkür alan İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’a gönderme yaparak, “Sakın kopya çekmeyin” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here