Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve Af Yasası Sorusunu Yanıtladı!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan EYT sorusuna yanıt: Gündeme gelmedi! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı devam ederken yapmış olduğu basın açıklamasında bir gazetecinin sordurulmuş olduğu af ve emeklilikte yaşa takılanlar sorusunu cevapladı. Kalın, EYT ve af mevzusunun gündeme gelmediğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı devam ederkenbasın toplantısı yapmış oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulunun Sözcü Kalın, bir gazetecinin EYT ve af ile ilgili sorusunu da yanıtladı. Af ve EYT konularının gündeme gelmediğini deklare etti.

EYT ve af ile ilgili yapmış olduğu sorulan soruya cevap veren Kalınca, “Af mevzusu gündeme gelmedi. Adalet Bakanımızın bugün yapmış olduğu sunumda yoktu. TBMM çatısı altında değerlendirebilirler. Bugün vatandaşın daha etkin ve kısa sürede yargıda netice almasını sağlayacak düzenlemeler gündemdeydi. Emeklilikte yaşa takılanlar da gündeme gelmedi.” dedi.

EYT’de Son Durum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Faruk Ilgaz Tesisleri önünde bir süre vatandaşlarla söyleşi etti. Burada bulunan bir karı Erdoğan’a seslenerek, “Cumhurbaşkanım EYT çıkar mı?” dedi. Erdoğan, “Şu demek oluyor ki 40 yaşlarında emekli mi olalım, 40 yaşlarında, 50 yaşlarında emeklilik mi olur” yanıtını verdi. Bunun üstüne kadının, “Sağlığımız bozuluyor iyi mi yapacağız?” demesi üstüne Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlığı bozuk olanlar aslına bakarsanız primlerini her şeyini ödemişse, erken emeklilik noktasında aslına bakarsanız emekli olur” yanıtını verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kampta yapmış olduğu sunumların arkasından milletvekillerinden en oldukca gelen sual Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili oldu. Albayrak, sorulara “EYT gündemimizde yok, bu şekilde bir emek harcama da yok” diye cevap verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here