Erdoğan'ın “Yıkmadıysan Gelir Ben Yıkarım” Dediği Evin Sahibi Konuştu

Erdoğan’ın “Yıkmadıysan gelir ben yıkarım” söylediği Mustafa Ataş, “İddia ediyorum, benim evim Üsküdar’daki en sağlam, depreme en dayanıklı bina” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün vekillerle yapmış olduğu kahvaltıda, Üsküdar’da kentsel dönüşüm bölgesindeki evinin durumunu sorarak “Yıkmadıysan gelir ben yıkarım” söylediği Mustafa Ataş, “İddia ediyorum, benim evim Üsküdar’daki en sağlam, depreme en dayanıklı bina” dedi.

Erdoğan’ın önceki gün AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen milletvekilleriyle kahvaltıda, İstanbul milletvekili Ataş’a Üsküdar’daki evinin durumunu sorarak, “Gelir ben yıkarım Mustafa” demişti.

17 Ağustos 1999’da yaşanmış olan İstanbul depreminin arkasından riskli bölge olarak duyuru edilen alanda yer edinen Ataş’ın evinin çevresindeki binalar, geçen aylarda bölgenin kentsel dönüşüme girmesiyle yıkıldı. Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine nazaran, Ataş, Üsküdar’daki evinin 1999 İstanbul depreminin arkasından inşa edildiğini ve yıkılmasını gerektirecek bir durum olmadığını söylemiş oldu.

Ataş Şunları Söylemiş Oldu:

“Biz 2001 senesinde arkadaşlarımızla bu binayı ortak yaptık. İskanımızı almışız, depreme dayanıklı bir ev. İddia ediyorum Üsküdar’daki en sağlam, depreme en dayanıklı bina bizimkidir. Görüşmede Sayın Cumhurbaşkanımız bölgedeki kentsel dönüşüm sebebiyle benim evimin yıkılıp yıkılmadığını sordu ve ‘yık’ dedi. Ben de kendisine durumu izah ettim. Cumhurbaşkanımıza ‘Bizim binamız ötekiler ile aynı pozisyonda değil’ dedim. Onlar depreme dayanıklı olmayabilir fakat bizim binamızın hiçbir eksiği yok, belgelerimiz tam. 20 senedir ben burada yaşıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here