Eski Milli Güreşçi Vehbi Akdağ Hayatını Kaybetti

Olimpiyat ikincisi eski Milli güreşçi Vehbi Akdağ, 71 yaşlarında vefat etti. Türkiye Güreş Federasyonu’ndan meydana getirilen açıklamada, “Münih Olimpiyat Oyunları’nda 2. olan güreşçimiz Vehbi Akdağ yaşamını yitirdi. Uzun süredir tedavi gören Milli güreşçimiz, amansız hastalığın pençesinden kurtulamadı. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm güreş camiasına başsağlığı diliyoruz” denildi.

Olimpiyat ikincisi eski Milli güreşçi Vehbi Akdağ, 71 yaşlarında vefat etti. Türkiye Güreş Federasyonu’ndan meydana getirilen açıklamada, “Münih Olimpiyat Oyunları’nda 2. olan güreşçimiz Vehbi Akdağ yaşamını yitirdi. Uzun süredir tedavi gören Milli güreşçimiz, amansız hastalığın pençesinden kurtulamadı. Merhuma Tanrı’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm güreş camiasına başsağlığı diliyoruz” denildi.

1971 senesinde Avrupa üçüncülüğü elde eden Akdağ, 1972 Münih Olimpiyatları’nda 2. oldu ve Türkiye’nin tek madalyasını alarak senelerce adından söz ettirdi. Vehbi Akdağ, 1974 Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak bir kez daha kürsüye çıkmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here