Evlat Kurbanı Annenin Son Sözleri!

Türkiye’nin konuşmuş olduğu İzmir’de yaşanmış olan siyanür vakasın da yeni detaylar ortaya çıktı. İzmir’de şizofreni gencin siyanürle katlettiği anne ve babanın son anlarını vakadan sağ kurtulan öteki evlatları Emircan Kalkan söyledi. Kan donduran ifadenin her satırında dehşetin izleri var.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya kısmı birinci derslik talebesi 21 yaşındaki Mahmut Can Kalkan’ın anne ve babasını siyanürlü şerbet yapmış olup içirerek öldürmesi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı..

Şizofreni teşhisi konulmuş olan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Kalkan son bir ayda anne, babası ve kardeşlerine her gün limonata ve kokteyl yapmış olup tadına bakmalarını istemiş. Cinayetten bir ay öncesine kadar anne, babasına ve kardeşlerine fazlaca iyi davranan Kalkan, hazırladığı karışımları sunduktan sonrasında, ‘Hadi bir seferde içelim. Yudumlamak yok” diye de uyardığı ortaya çıktı.

İşte kan donduran siyanür vakasın da ortaya çıkan ifadeler…

Fondip Yaptırdı

Vakadan sağ kurtulan ailenin ortanca oğlu Emircan Kalkan ifadesinde şunları söylemiş oldu: “Ağabeyim masa saatini eline aldı bizlere, ‘1, 2, 3 fondip’ diyince bardaktakileri süratli bir halde içeceksiniz.’ dedi. Annem ağabeyime, ‘Sen niçin içmiyorsun?’ diye sorunca ‘Ben süre tutucuyum.’ diye yanıt verdi.

Ağabeyim saydı annem ve babam bardaktakileri süratli bir halde içti. Ben içmedim, tükürdüm. O da bana zorla içirmeye çalıştı. Bardaktaki sıvı üzerime döküldü, bir kısmı sol gözüme geldi. Babam ‘ne içirdin bizlere’ diyince ağabeyim de zehir bulunduğunu söylemiş oldu ve ‘Son 10 dakikanız’ dedi.

Arkasından babam derhal ambulansı aradı ve bizlere yoğurt yememizi söylemiş oldu. Ağabeyimden şikâyetçiyim…” Emircan Kalkan yakınlarına ise anası Fatma Kalkan’ın son sözlerini söyledi: “Abim siyanürlü karışımları anne ve babama içirdikten sonrasında ’15 dakikanız kaldı. 10 dakikanız kaldı’ demeye başladı.

Babam bu sırada 112’yi arayarak sıhhat ekibi çağırdı. Annem de komşulara haber verdi. Annem ondan sonra bana ‘Sakın polisi arayarak abini suç duyurusu etme’ dedi…” Tutuklanan Mahmut Can Kalkan’ın “Pişman mısın?’ diye soran hâkime, “Hayır pişman değilim. İşim yarım kaldı. Tamamlayamadım” söylediği öğrenildi..

Kırmızı Göz Bana Yaptırdı

Tutuklanan Mahmut Can Kalkan ise ifadesinde vakası şu şekilde söyledi: “Ortalama 2 yıl ilkin kız arkadaşımdan ayrıldım. Kız arkadaşımdan ayrıldıktan yedi gün sonrasında üniversitenin laboratuvarında yalnız benim görebildiğim bir şahısla tanıştım. Bu kişi sanki beynimin içine girdi.

Kırmızı gözlü, siyah pelerinli ve mekanik sesli biriydi. Yalnız laboratuvarda ve uyuduğumda geliyordu. Bana devamlı ‘gel birlikte gözlem yapalım, beni baban gönderdi’ diyordu. ‘Seninle uyku deneyi yapacağız’ diyordu. Bu gizemli şahıs benden siyanür bulmamı istedi.

Karşıyaka’daki bir kahvehanede daha ilkin uyuşturucu temin ettiğim kişiden 1 kilogram siyanürü 220 liraya aldım. Onlar içerken ufak kardeşimi ‘korkmasın’ diye wc ye götürdüm. Babam ne içirdin bizlere diye bağırdı. Kırmızı göz dün gece nezarette yanıma geldi babamın iyi bulunduğunu söylemiş oldu.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here