Evlat Nöbetinden Sevindiren Haber! Bir Aile Daha Çocuğuna Kavuştu

Diyarbakır’daki evlat nöbetinden sevindirici bir haber daha geldi bir aile daha evladını terörün pençesinden kurtardı. Diyarbakır’da HDP il binası önünde oturma eylemi icra eden baba Nizamettin ve anne Aslıhan Eşrefoğlu, güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Hüseyin’e 5 senelik hasretin arkasından sarıldı.

Dağa kaçırılan evlatları için HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi icra eden bir ailenin daha evlat hasreti son buldu.

Erzurum’un Tekman kazasından gelmiş olarak 6 Şubat’ta oturma eylemine katılan Eşrefoğlu çifti, 5 yıl önce kandırılarak dağa götürülen oğlu Hüseyin ile buluşturuldu.

Müjdeli haberi alarak İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine gelen baba Nizamettin ve anne Aslıhan Eşrefoğlu, oğlu Hüseyin ile ifade işlemi için götürülmüş olduğu Emniyet Müdürlüğünde görüştü.

Duygusal anların yaşandığı buluşmada oğulları Hüseyin’e kavuşan Eşrefoğlu çifti, 5 yıllık hasretin arkasından evladını kucakladı.

Diyarbakır Annelerinin Evlat Nöbetine Bir Aile Daha Katıldı

Öte taraftan Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetine bir aile daha katıldı. Şırnak’ın Uludere kazasından 6 yıl önce 13 yaşlarında dağa kaçırılan oğlu Ercan için gelen baba Emin Yıldız burada yapmış olduğu açıklamada, “Oğlumu fazlaca özledim, her akşam rüyamda görüyor ve ağlıyorum. İnşallah gelip, teslim olacak, kavuşacağız” dedi.Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da HDP il binası önünde başlatmış olduğu oturma eylemi 162. gününe girdi. Şırnak’ın Uludere kazasından gelen baba Emin Yıldız da (58) 6 yıl ilkin 13 yaşlarında dağa kaçırılan oğlu Ercan Yıldız için oturma eylemine dahil oldu.

“Çocuğumu HDP’den İstiyorum”

Yıldız, yapmış olduğu açıklamada, oğlu Ercan’ın ortaokul öğrencisiyken dağa götürüldüğünü belirtti.

“Yaptığım araştırma sonucu oğlum Ercan’a 20 lira verip, dağa götürdüklerini tespit ettim. Çocuğumu HDP’den isterim. Şu sebeple oğlumu onlar götürdü.” diyen Yıldız, evladına kavuşmak istediğini altını çizdi.

“Çocuğum Gelmeden Gitmeyeceğim”

Yıldız, “Çocuklarımızı kandırıp, dağa götürdüler. Oğlumu fazlaca özledim, her akşam rüyamda görüyor ve ağlıyorum. Anası üzüntüsünden hastalığa yakalandı, yürüyemiyor. Bundan dolayı oturma eylemine gelemedi. Çocuğum gelmeden buradan gitmeyeceğim. HDP çocuklarımızı getirsin. İnşallah gelip, teslim olacak, kavuşacağız.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here