Facebook Hesabını Kapatıp Sadece Messenger Kullananlara Üzücü Haber!

Son zamanların en fazlaca kullanılan sosyal medya adreslerinden olan Facebook ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bugünden itibaren Messenger uygulamasını kullanabilmek için Facebook şartı aranacak.

Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması Messenger, Feysbuk’tan ayrı bir uygulama olarak kullanıcılara sunulduktan sonrasında Facebook hesabı olmaksızın da kullanılabiliyordu.

Şu demek oluyor ki telefon numarasını kullananlar Messenger üstünden iletişimde kalabiliyordu. Sadece Facebook, almış olduğu yeni bir kararla bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

Facebook hesaplarının Messenger’a bağlanması mecburi hale geliyor. Öteki bir deyişle “Messenger’a Facebook hesabım olmadan giriş yapabilir miyim?” sorusu için artık negatif bir yanıt söz mevzusu.

Bu probleminin cevabı “Hayır, Messenger kullanmak için Facebook hesabı oluşturmanız gerekiyor” şeklinde değiştirildi.

Messenger kullanıcıları bu adımdan sonrasında ya Facebook hesabı oluşturmak ya da tekrardan etken hale getirmek zorunda olacak; ya da başka bir alternatif uygulamayı kullanmak durumunda duracak.

Sadece kullananların aslolan endişelendiği nokta WhatsApp için de benzer bir zorunluluğun getirilebilme ihtimali.

Görünüşte Facebook ile direkt bir bağlantısı olmasa da, WhatsApp’ın sahibi olan Facebook’un bu şekilde bir zorunluluğu getirebilme ihtimali {hiç de} düşük değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here