Fatih Portakal'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başlattığı 'Milli Dayanışma Kampanyası'na Eleştiri

Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını da bağışlayarak halka koronavirüsle mücadele için destek çağrısı yapmış olduğu ‘Milli Dayanışma Kampanyası’nı sosyal medya hesabı üstünden eleştirdi. Portakal daha önceki paylaşımında da İBB’nin yardım kampanyasında gösterilen 150 liralık fiyata dikkat çekerek, “Sizde bu alımları kimler yapıyor” sözleriyle eleştirmişti.

Fatih Portakal sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada ‘Milli Dayanışma Kampanyası’nı eleştirerek, “Ulusa sesleniste vatandaşa müracat çıktı. Devletin kasasinda demek yeterli yedek akçe yok! Bir de acı taraf, yurttaşın üretimle sağliğı içinde seçim yapma zorunda bırakilması. Yillar sonrasında üretmek akla geldi, ne yazık ki bu şekilde bir durumda. Diyecek söz bulamıyorum.” ifadelerini kullandı.

İBB’yi De Eleştirmişti

Portakal daha önceki paylaşımında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yardım kampanyasını, “İyi bir sey fakat! Listeye baktim, bir de listenin değerine. Karşılık pahali geldi. Kendi marketime ve 2 de büyük markete sordurdum. Biri “98 TL, öteki ikisi 120 ve 102 TL” dediler. Listede göremediğim bir şey mi var? Ve sizde bu alımları kimler yapıyor?” sözleriyle eleştirmişti. İBB yetkililerinin ulaştığını,pakette kolonya ve sabun olduğundan fiyatının bu şekilde olduğu söylendiğini belirten Portakal “öyleyse yazsaydınız” diyerek durumu söyledi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here