Gelin Adayı 'Lavaboya Gidiyorum' Diyerek Altınlarla Birlikte Kaçtı!

Altınlarla kaçan gelin talibi dolandırıcı çıktı! ÇORUM’da evlilik aşamasında olduğu Gökhan U.’nun (23) düğün için almış olduğu altınlarla beraber ortadan kaybolan gelin talibi N.Ö.’nün (23), evlilik vaadiyle dolandırıcılık icra eden bir çetenin üyesi olduğu ortaya çıktı.

ÇORUM şehir merkezindeki Devane Mahallesi’nde geçtiğimiz ay meydana gelen vakada; Hasan ve Hatice U. çifti, oğulları Gökhan U.’yu evlendirmek için harekete geçti. Aile, aracıların devreye girmesiyle oğullarını Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki bir genç kızla evlendirebileceklerini öğrendi. Bunun üstüne Doğubayazıt’ta verilen adrese genç kızı görmeye gitti. Aileye, “Oğlunuzla evlenecek kızımız bu, kendisi öksüz büyüdü” denilerek, N.Ö. yayınlandı. Genç kızın ağabeyi olduğu belirtilen İbrahim Ö.’ye 15 bin TL, aracılara da 10 bin TL ödendikten sonrasında gelin talibi N.Ö., bir yakını ile beraber Çorum’a getirildi.

Kayıplara Karıştı, Aile Şikayetçi Oldu

Hasan ve Hatice U. çifti, oğullarının evlenebilmesi için gelinin ailesine süt parası, elbiseler, gelinlik ve takılar olmak suretiyle toplam 60 bin TL harcama yapmış oldu. Düğün için 14 Ekim zamanı belirlenip davetiyeler basıldı. Düğün salonu rezervasyonu yapılmış oldu. Hazırlıklar sürerken, gelin talibi N.Ö., “Canım lahmacun çekiyor” diyerek damat talibi Gökhan U. ile çarşıya gitti. Gittikleri lokantada “Lavaboya gidiyorum, birazdan dönerim” diyerek, masadan kalkan N.Ö., düğün için alınan üstünde bulunan takılarla beraber ortadan kayboldu. Meydana getirilen aramalara karşın genç hanıma ulaşılamadı. Dolandırıldığını anlayan Gökhan U., polise giderek suç duyurusunda bulundu.

Gelin Talibi Dolandırıcı Çıktı

Şikâyet üstüne, Çorum ve Ağrı’dan harekete geçen polis ekipleri, gelin talibi N.Ö.’nün Çorum başta olmak suretiyle pek oldukca şehirde oldukca sayıda kişiyi aynı yöntemle dolandırdığını belirledi. Gerçek adının N.B. olduğu saptanan kadının, irtibatlı olduğu çeteyle beraber evlenme vaadiyle aileleri dolandırdığı tespit edildi. Hanıma ilişkin adrese baskın düzenleyen N.B. bulunamadı. Kadının devamlı adres değişikliği yapmış olduğu öğrenildi. Polis ekiplerinin şüpheli hanım ve çeteyi yakalamak için başlatmış olduğu emek harcamalar sürüyor.

“Bir An Önce Yakalanmasını İstiyorum” Damadın anası Hatice U., şüpheli kadının ve çete üyelerinin biran önce yakalanıp hakkaniyet önünde hesap vereceği günü iple çektiğini söylemiş oldu.

Anne Hatice U., “Başta o hanım ve diğer şebeke üyelerinin biran önce yakalanmasını isterim. Fazlaca can yakmış bu kişilerin hakkaniyet önünde hesap verecekleri günü iple çekiyorum. Bu dünyada da ahirette de iki elim yakalarında olacak. Bu kabahat şebekelerinin biran önce alınmalarını isterim. Bunlar toplumda daha çok yiyecek, daha çok su dahi içmesinler” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here