Gözaltı Listesinde Olduğu İddia Edilen Erhan Çelik İsyan Etti!

Eski sunucu Erhan Çelik, Rus Büyükelçi Karlov’un vurulma görüntülerinin TRT’de yayınlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı sonucu olduğu iddialarını yalan olduğunu beyan etti. Çelik “İstanbul’da evimdeyim. Bırakın operasyonu ifadeye çağıran bile olmadı” dedi.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ‘ın haberine bakılırsa Karlov, suikastine ilişkin soruşturmada 11’i tutuklu 28 sanık hakkında dava açıldı. Savcı Adem Akıncı tarafınca hazırlanan iddianamede, Karlov’un vurulma anına ilişkin görüntülerin TRT 1 Ana Haber Bülteni’nde yayımlamasının ‘üstünde durulması gerektiği’ vurgulanmıştı. TRT’nin ilk kez bu şekilde bir sergi etkinliğini 3G cihazıyla takip etmesinin şüpheli olduğu belirtilen iddianamede, “Mevlüt Mert Altıntaş’a yönerge veren FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ve bu örgütü yöneten, barındıran, kollayan dış güçlerin eylemin hepimiz tarafınca bilinebilir olmasını ve mümkün olmasıyla birlikte geniş çevrelere yayılmasını istedikleri ve sayın Büyükelçi Andrey Karlov’un bilhassa kameralar önünde yaşamını kaybetmesini planlandıkları belirlenmiştir” denilmişti. Bu kapsamda TRT dosyası ayrılmıştı.

Haberde, gözaltı sıralamasında o dönemde TRT 1 Ana Haber Bülteni’ni sunan Erhan Çelik’in de bulunmuş olduğu, sadece evinde bulunamadığı öne sürüldü.

Talimatı Ben Vermedim

Çelik, bu iddiaya toplumsal medya hesabından tepki gösterdi. Çelik, şu açıklamada bulunmuş oldu:

“FETÖ soruşturmaları iyi mi sulandırılıyor?” sorusuna güzel bir örnek bu. İstanbul’da evimdeyim. Bırakın operasyonu ifadeye çağıran bile olmadı. Vakası duyan avukatım üç kez adliyeye gitse de ifademe gerek duyulmadı, bugüne dek çağıran olmadı. Yok sansasyonel bir şey yapayım düşüncesiyle hareket ediliyorsa yapanın elinde patlar ki aynı haberde “polis evinde bulamadı” dedikten sonrasında “gelecek günlerde ifadeye çağırabilir” diye yazmasından da anlaşılacağı suretiyle büyük bir saçmalama söz mevzusu.

Öteki taraftan söz mevzusu vakada ne direk habere kabul eden ne kamera gönderen ne 3G aleti ile görüntü geçen yada bunların emirini veren bendim. TRT’de bu şekilde bir yetkim asla olmadı. Bu, rahatça TRT yönetimini de sorulabilir. Ankara’da gerçekleşen vaka benim İstanbul’da bulunduğum ve haberi Harbiye stüdyosunda sunduğum bir günde saat itibariyle benim sunduğum bülten esnasında oldu. O saatte bülteni başkası sunsa bu kez o mu bunlara muhatap olacaktı? Güvenilir değilim… Gene de avukatım bir kez daha vakası soruşturan ilgili savcılığa başvurup informasyon sahibi sıfatıyla görüşüme başvurulmasını talep edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here