Gürcistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Gürcistan bölgesinde bu yıl dördüncü defa düzenlenecek olan çok uluslu tatbikat 1 Ağustos’ta başlayıp, 15 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Gürcistan’da düzenlenecek olan Noble Partner 2018 için ülkeler birliklerini göndermeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri’ne ait olan tanklar ve zırhlı araçları taşıyan gemiler Gürcistan’a ulaşmaya başladı.

Gürcistan Savunma Bakanlığı, Noble Partner 2018 adı verilen, bu yıl dördüncü defa düzenlenecek olan çok uluslu tatbikat için açıklamada bulundu. Bakanlık, Amerika Birleşik  Devletleri ordusuna ait olan, Stryker ve Bradley adlı zırhlı araçların M1A2 model Abrams tanklarının Gürcistan’ın Poti Limanı’na ulaştığını ve indirilmeye başlandığının bilgisini paylaştı.

Aynı zamanda tatbikata katılacak olan Amerika Birleşik Devletleri askerlerinin de Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis’e gelmeye başladığının yapıldığı açıklamada, gelen araçların da Tiflis’e yakın olan Vaziani Askeri Üssü’ne sevk edileceği ifade edildi.

Tatbikatlara Türkiye De Katılacak

Noble Partner 2018, 1 Ağustos 2018 tarihinde başlayıp, 15 Ağustos 2018 tarihine kadar sürecek. Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 13 farklı ülkeden 3 bin asker, düzenlenecek olan tatbikatlarda görev alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here