Hafta Sonu Gram ve Çeyrek Altın Ne Kadar?

Gram altın fiyatı, altına olan talebin artmaya devam etmiş olduğu düğün mevsiminde alım satım meydana getirecek kişiler tarafınca araştırılmaya devam ediyor. Altının gram fiyatına bağlı olarak değişkenlik gösteren çeyrek altın ve cumhuriyet altını şeklinde öteki ürünler de geçtiğimiz haftaya düşüş eğilimi ile başlamıştı. Peki, son olarak altın tutarları hangi seviyeye ulaştı ve piyasalardaki güncel durum ne?

Altın fiyatlarının hafta başlangıcında yakaladığı düşüş trendi yerini haftanın son günlerinde dengelenme sürecine bıraktı. Geçtiğimiz ayın direnç seviyesi olan 260 TL’den uzaklaşarak 252 TL’lere kadar gerileyen gram altın Merkez Bankası’nın faiz sonucuna dövizle beraber pozitif tepki vermişti.

Hafta kapanışına doğru tekrardan yükseliş sürecine geçiş meydana getiren gram altın buna karşın direnç seviyesi olan 260 TL’den uzak bir görüntü çiziyor. Bigpara’dan alınan son verilere nazaran altının gram fiyatı bugün 257,4 TL seviyelerinde bulunuyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Hafta sonunun ilk gününde çeyrek altın 411 TL’den alınırken 421 TL’den de satışa sunuluyor. Aynı dakikalarda ons altının fiyatı ise 1.440 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Cumhuriyet Altını Bugün Ne Kadar?

En oldukça tercih edilen ürünler içinde yer edinen cumhuriyet altını ise 1.675 TL’den alınıp 1.715 TL’den satılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here