Hazırlıklara Başladılar... Kuaförler, AVM'ler, Restoranlar Ne Zaman Açılacak

Corona virüsü sebebiyle kapatılan kuaför, berber, kafe, AVM benzer biçimde yerlerin ne süre etkinlik göstereceği internette en fazla araştırılan konuların başlangıcında geliyor. İçişleri Bakanlığı’nın talimatına bakılırsa, bu yerlerin açılacağı zamanı araştıran vatandaşlar resmi mercilerden gelecek detayları sorguluyor. Peki, kuaförler, berberler, lokantalar, dükkanlar ve AVM’ler ne süre açılacak?

Devletimizde alınan corona virüsü önemlerine yönelik, kamuya açık olarak etkinlik gösteren birçok işletme geçtiğimiz günlerde kapatıldı. Karantina süreci uzunlukta evlerinde bulunmanın ehemmiyet taşımış olduğu günlerde, gereksinimleri doğrultusunda bu yerlerin ne süre açılacağı merak mevzusu oldu. İşte, kuaför, berberler, lokantalar ve AVM benzer biçimde yerlerin ne süre açılacağını sorgulayanlar için detaylar.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderilmiş olduğu “Koronavirüs Tedbirleri” temalı ek genelgede, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin durdurulmasına karar verdi. Öte taraftan , tiyatro, beyazperde, şov merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, web salonu, web kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine kapatılmıştı.

Ne Vakit Açılacak?

Uygulamanın ne süre biteceği ve bu iş yerlerinin ne süre açılacağı hemen hemen belli değil. Mevzuya dair resmi kurum ya da kişilerden izahat geldiği takdirde haberimizde yer vereceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here