Hemşire Dawn Bilbrough, Corona Virüsü Semptomları Gösterdiği için Evinde Karantinaya Girdi

Milyonları ağlatan hemşireden fena haber! Karantinaya girdi. İngiltere’de çekmiş olduğu videoyla dünya kamuoyunun gündemine oturan hemşire Dawn Bilbrough, corona virüsü semptomları gösterdiği için evinde karantinaya girdi.

Corona virüsü salgını dünyanın bir numaralı gündem maddesi. Her geçen dakika bir başka ülkeden virüse dair bilgiler gelirken, paylaşmış olduğu videoyla yürekleri burkan İngiliz hemşireyle ilgili yeni bir gelişme uluslararası basına düştü.

48 saatlik mesainin peşinden gereksinimlerini gidermek için gittiği marketten eli boş dönen Dawn Bilbrough, gözyaşları içinde insanların rafları talan etmesini eleştirmişti.

“Biz sizin için çabalıyoruz” diyen 51 yaşındaki hemşire, “Bu uygulamanın sona ermesi gerekiyor şu sebeple benim benzer biçimde insanoğlu yoğun çalışma süreleri sonrasında yiyecek bir şey bulmuyor” ifadelerini kullanmıştı.

‘Test Uygulanmadı’

Milyonlarca insanoğlunun o videoyla adını öğrendiği hemşire Dawn, Good Morning Britain programına konuştu.

Corona virüsü emareleri gösterdiğini belirten hemşire, “Test uygulanmadığı için doğrulaması zor fakat virüs bulaştığını düşünüyorum. Nefes darlığı ve bulantılarım oluyor. Semptomlarıma bağlı olarak göreve dönerek dönemeyeceğim belli olacak” dedi.

‘Sağlık Sistemini Koruyun’

Evde kalma çağrısı meydana getiren hemşire Dawn, “Konuştuğum hepimiz olay sayısının devamlı arttığını söylüyor. Sağlık sistemini korumalıyız. Evde kalmalıyız yoksa daha çok insan ölecek” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here